$
חדשות טכנולוגיה

ווינדוס 8 תצא ב-26 באוקטובר, וכבר נפתחה נגדה חקירה

מיקרוסופט הכריזה רשמית על תאריך ההשקה של מערכת ההפעלה, והאיחוד האירופי יחקור את הטענה שהיא לא מאפשרת בחירת דפדפנים

יוסי גורביץ 10:5519.07.12
מיקרוסופט הודיעה אמש (ד') על התאריך שבו תצא לשוק מערכת ההפעלה החדשה שלה, ווינדוס 8: 26 באוקטובר. עד כה הקפידה החברה להתייחס לתאריך היעד כ"סתיו" או "לקראת סוף חודש אוקטובר". ההכרזה הגיעה מפי סטיבן סינופסקי, שמרכז את נושא ווינדוס 8 במיקרוסופט, במהלך כנס המכירות השנתי
של החברה.

 

במקביל, הודיעה נציבות התחרות של האיחוד האירופי על פתיחת חקירה נגד מערכת ההפעלה, בחשד שמיקרוסופט מפירה את ההתחייבות שלה לאפשר לגולשים באירופה לבחור דפדפן שאיננו אינטרנט אקספלורר.

 

לדברי הנציבות, היא קיבלה תלונות ממספר חברות שלא נקבה בשמן, ולפיה מיקרוסופט לא מספקת גישה לממשקים מלאים (APIs) של דפדפנים אחרים בווינדוס 8. תלונה נוספת התמקדה בכך שמיקרוסופט מאפשרת רק את התקנת אינטרנט אקספלורר על טאבלטים שמפעילים ווינדוס 8 בגרסת RT, המתאימה לשבבי ARM. מיקרוסופט נמנעה מלהגיב על הידיעה.

 

בנציבות התחרות אמרו כי מדובר בהסתעפות של חקירה אחרת נגד מיקרוסופט, שנפתחה בימים האחרונים. החשד נגד ענקית התוכנה הוא שהיא הפרה את תנאי ההסכם שלה עם האיחוד האירופי, בכך שלא אפשרה לחלק ממשתמשי ווינדוס 7 גישה למסך בחירת הדפדפנים. מיקרוסופט הודיעה כי מדובר בתקלה, שאותה גילתה בתחילת החודש ויצרה לה פתרון תוך זמן קצר. מספרם של המשתמשים שהושפעו מכך נאמד ב-28 מיליון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x