שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
טכנולוגי

המשקיע פיטר תיל נגד יו"ר גוגל: "נגמרו לכם הרעיונות"

אחד המשקיעים הראשונים בפייסבוק התעמת בפומבי עם אריק שמידט, כינה אותו "שר התעמולה של גוגל" ותקף את התנהלות ענקית הרשת. לדברי תיל, אמזון היא החברה היחידה שמשקיעה ביזמות באופן עקבי

יוסי גורביץ 11:5718.07.12
עימות פרץ בין יו"ר גוגל אריק שמידט והמשקיע פיטר תיל, אחד המשקיעים המוקדמים בפייסבוק וממקימי פייפאל - כך דיווח אתר סינט. במהלך כנס Fortune Brainstorm Tech שנערך השבוע, הידרדר במהירות דיון בפאנל שבו השתתפו השניים. המנחה, אדם לשינסקי מפורצ'ן, ניסה להרגיע את שמידט ותיל - אך לשווא

 

שמידט פתח את הדיון באמירותיו הרגילות על כך שהטכנולוגיה תסייע למין האנושי להיחלץ מן המשברים שבהם הוא מצוי. כשהגיע תורו של תיל, פתח המשקיע בכך שאמר שהוא משבח את שמידט "על העבודה הטובה שהוא עושה כשר התעמולה של גוגל".

 

לטענת תיל, המגזר הטכנולוגי הגיע להישגים יוצאי דופן בתחום המחשבים והתוכנה בעשורים האחרונים, אך "נכשל קטסטרופלית" בתחומים אחרים, כמו אנרגיה. בעקבות זאת, תקף תיל את שמידט על כך שגוגל איננה משקיעה מספיק בחדשנות. המשקיע אמנם ציין את המכוניות העצמאיות של גוגל כפרויקט חדשני, אך טען כי אמזון היא החברה היחידה שמשקיעה באופן עקבי ובעל משמעות ביזמות. תיל טען כי גוגל "איננה יודעת להשקיע בטכנולוגיה באופן אפקטיבי", ותקף: "לגוגל נגמרו הרעיונות".

 

שמידט, שנראה חלופית כועס ומשועשע, איתגר שוב ושוב את האמירות של תיל, וציין את ההצלחות של גוגל עם מערכת ההפעלה אנדרואיד והדפדפן כרום. אבל כששמידט קרא להשקיע יותר בחינוך, תיל פסל את הדברים בטענה שיש "בועת חינוך".

 

שמידט. תחת התקפה שמידט. תחת התקפה צילום: אוראל כהן

 

תיל ידוע בדעותיו הליברטריאניות הקיצוניות: הוא טען בין השאר בעבר כי הענקת זכות ההצבעה לנשים "הפכה את הרעיון של דמוקרטיה קפיטליסטית לאוקסימורון", משום שנשים הן "אוכלוסיה בעייתית לליברטריאנים". עוד טען תיל כי המשבר הפיננסי של 2008 לא נגרם עקב חמדנות וחוסר אחריות מצד הבנקאים, אלא משום שהחדשנות הטכנולוגית לא הדביקה את קצב הצמיחה של השוק. לפני כשנה וחצי הקים תיל קרן שמטרתה לשכנע סטודנטים להפסיק את לימודיהם ולעבור לפתיחת חברות סטארט-אפ.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x