$
אינטרנט

הפתעה: מאריסה מאייר עזבה את גוגל - ומונתה למנכ"לית יאהו

מאייר, 37, היתה המהנדסת הראשונה בגוגל ואחת מ-20 העובדים הראשונים שלה. לדבריה, "זה כבוד ותענוג בעבורי להנהיג את יאהו, אחד מהיעדים הבולטים ברשת ל-700 מיליון משתמשים"

עומר כביר 23:3316.07.12

ההפתעה הגדולה של יאהו: בכירת גוגל מאריסה מאייר מונתה למנכ"לית הפורטל – כך הודיעה הערב הנהלת החברה.

 

מאייר, שנחשבת לאחת הדמויות החזקות בגוגל, תסיים את תפקידה בענקית החיפוש כבר היום והחל ממחר תשמש מנכ"לית הפורטל.

 

מאייר, 37, היתה המהנדסת הראשונה בגוגל ואחת מ-20 העובדים הראשונים שלה. מאז הצטרפותה לחברה ב-99' הפכה מאייר לאחת הדמויות המרכזיות בה ולאחת מהעובדים המוכרים ביותר שלה, הודות לראיונות ולהשתתפות באירועים כדוברת החברה.

 

עד מינויה למנכ"לית יאהו, שימשה מאייר ראש תחום המפות והחיפוש המקומי בגוגל - אחד התחומים בעלי הצמיחה המהירה בחברה ובעולם הטכנולוגיה בכלל. קודם לכן היתה אחראית על מוצר החיפוש.

 

מאריסה מאייר. מגוגל ליאהו מאריסה מאייר. מגוגל ליאהו צילום: עמית שעל

 

"זה כבוד ותענוג בעבורי להנהיג את יאהו, אחד מהיעדים הבולטים ברשת ל-700 מיליון משתמשים", אמרה מאייר בהודעה לעיתונות. "אני מצפה לעבוד בחברה שמסורה למאמצי העובדים להביא חדשנות למוצרים, תוכן וחוויה אישית למשתמשים ולמפרסמים בכל העולם".

 

מינוי מאייר נחשב להפתעה, שכן ההערכות בעולם הטכנולוגיה היו שהמנכ"ל הזמני של יאהו, רוס לווינסון, ימונה לתפקיד באופן קבוע. דירקטוריון יאהו, כך נראה, הצליח לנהל את המהלך בחשאיות, וטרם ההודעה על המינוי לא התפרסמו כל דיווחים או שמועות על כך - דבר חריג ביותר.

 

מבחינת יאהו, מדובר במינוי של אשת טכנולוגיה ומנהלת מוכשרת בעלת רקורד מרשים, שמגיע אחרי תקופה ארוכה של חוסר יציבות על כס המנכ"ל. המנכ"ל הקודם, סקוט תומפסון שקודם לכן כיהן בתפקיד נשיא פייפאל, עזב בבושת פנים אחרי שנחשפו אי-דיוקים בקורות החיים שלו.

 

תומפסון, שסיים את תפקידו במאי אחרי ארבעה חודשים בתפקיד בלבד, החליף בתפקיד את קרול בארץ, שפוטרה בפתאומיות בספטמבר שעבר, על רקע יחסי אנוש בעייתיים ובעיקר כישלונה להביא לשיפור במצבו של האתר.

 

עם מאייר בראש החברה נראה שליהאו יש, לראשונה זה זמן רב, מנכ"ל בעל ניסיון רחב בתחום הפעילות הישיר של הפורטל ובפיתוח מוצרים, בפני מאייר ניצבת משימה לא קלה, ובראשה חילוץ יאהו מהמשבר רב השנים בו נמצאת החברה והפיכת הגוף המסורבל לחברה שיכולה להתחרות ראש בראש בגופים כמו פייסבוק וגוגל. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x