מכשירים

ZTE מגיעה לישראל: יורוקום תתחיל לייצג בארץ את חברת ציוד התקשורת הסינית

יורוקום תמכור את מכשיריה של יצרנית הסלולר הרביעית בגודלה בעולם, המתמחה בין השאר בטלפונים חכמים זולים במיוחד

עומר כביר 12:3515.07.12

קבוצת יורוקום, המייצגת בישראל את נוקיה ופנסוניק וכוללת גם את חברות התקשורת פלאפון, בזק ויס, תתחיל לייצג בקרוב באופן בלעדי את כל קשת המוצרים של יצרנית הסלולר הרביעית בגודלה בעולם לפי כמות מכשירים - ZTE. לא ידוע כעת אילו מכשירים יגיעו ארצה, מה יהיה מחירם ומהם תאריכי ההשקה

הצפויים, אבל יורוקום תשווק גם טלפונים חכמים, טאבלטים, ציוד תקשורת ונתבים מבית ZTE.

 

הסינים ממשיכים לצמוח

 

החברה הסינית הוקמה ב-1985 על ידי מספר חברות בבעלות המדינה, שמקושרות למשרד התעופה והחלל הסיני. היא מייצרת נתבים מודמים, ראוטרים, תשתיות תקשורת וכן סמארטפונים וטאלבטים. היא אחת מהחברות החזקות בסין וגם פעילה במיוחד בתחום ציוד התקשורת. מלבד סין, היא גם פעילה באוסטרליה, ארצות הברית, הונג קונג וגרמניה וברשותה מרכזי פיתוח בצרפת, שבדיה, הודו ועוד. המעסיקה כ-90 אלף עובדים - שליש מהם במרכזי הפיתוח של החברה.

 

ZTE צמחה במהרה לאחת מחברות התקשורת הגדולות במדינה, ובעולם, וכיום היא נסחרת בבורסת הונג-קונג ושנז'ן, לפי שווי שוק של 5.5 מיליארד דולר אמריקאי. ב-2011 עמדו הכנסות החברה על 13.5 מיליארד דולר, כאשר הרווח הנקי של החברה הגיע ל-168 מיליון דולר. לדברי יורוקום, ZTE משקיעה שיעור ניכר מהכנסותיה בפיתוח, הוא מתעתדת לנצל את תשתית זו על מנת להפוך למובילת חדשנות בשוק. אחד התחומים בהם מתבטאת האסטרטגיה זו הוא הטלוויזיה ברשת, שבו יש לחברה מגוון מוצרים ושירותים.

 

על ההצלחה של ZTE מעיבות כמה פרשיות בעייתיות, ובהן האשמות בניסיונות שוחד בהתמודדות על מרכזי תשתית תקשורת בפרויקטים בנורבגיה והפיליפינים. חמור מכך, במאי שעבר חשפה סוכנות הידיעות רויטרס כי החברה מכרה לחברת הטלקום הגדולה באיראן מערכת מעקב מתוחכמת המסוגלת לניטור קווי טלפון, מכשירי סלולר ותקשורת באינטרנט. מערכת זו, לפי הדיווח, משמשת את שלטונות איראן באיתור ומעצר מתנגדי משטר.

 

נכנסים לישראל

 

למרות ההצלחה הבינלאומית של החברה, בישראל שמה כמעט שאינו מוכר. מנכ"ל יורוקום, אילן גרינבוים, התייחס לסוגיה בשיחה עם "כלכליסט": "כל הנושא (של שיווק ZTE לשוק המקומי; ע"כ), ואיך ומה, עוד לא ישבנו על זה", הוא אמר. "אני לא רוצה להתייחס לאיך נעשה את זה. זה ייקח זמן, זה תהליך כי יש פה הרבה תחומים שדורשים זמן. לטווח הארוך, זו חברה עם פוטנציאל ענק, מנוע צמיחה גדול ועובדה שהיא צומחת בעולם".  

 

בתחום הטלפונים החכמים, מוצרי החברה הסינית ושיווקם בישראל יכולים גם להתנגש בחברה בולטת אחרת אותה מייצגת יורוקום: יצרנית הסלולר הפינית נוקיה. אולם, לדברי גרינבוים, ייצוג החברה החדשה לא יפגע בפעילות השיווק של נוקיה. "לא תהיה התנגשות", הוא הבטיח. "שוק התקשורת עבר שינוי משמעותי. השוק ירצה גם סמארטפונים של ZTE, וגם מוצרים של נוקיה. נוכל לספק ספקטרום רחב ומושלם של מגוון המוצרים והמחירים לכל הקהלים ולכל הסגמנטים, ואני חושב שזה ייצור סינרגיה חזקה מאוד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x