$
הייטק והון סיכון

סיום צורם לעסקה: פייסבוק סוגרת את אפליקציית KLIK של פייס.קום

הרשת החברתית, שרכשה את פייס.קום לפני כשלושה שבועות בכ-60 מיליון דולר, סוגרת את אפליקציית זיהוי הפנים בתמונות שפיתחה החברה הישראלית

אסף גלעד 20:2507.07.12

פייסבוק, שרכשה את פייס.קום  לפני כשלושה שבועות בכ-60 מיליון דולר, סוגרת את KLIK, אפליקציית זיהוי הפנים בתמונות שפיתחה החברה הישראלית.

 

האפליקצייה אפשרה זיהוי פנים מיידי על גבי תמונות שצולמו באייפון, תוך ציון שמו של המצוין מעל פניו. בזמן המשא ומתן על הרכישה היתה החברה בעיצומו של פיתוח אפליקציה מקבילה למערכת ההפעלה אנדרואיד, אלא שעתה נודע כי לא רק שהחברה לא תשיק אותה, אלא גם שפייסבוק הורידה את אפליקציית KLIK מחנות האפליקציות של אפל.

 

פייס.קום הודיעה באתר האינטרנט שלה כי ניתן יהיה להוריד תמונות מהאפליקציה עד 20 ביולי, ולאחר מכן כל התמונות והנתונים השמורים עליהם יימחקו ללא יוצא מן הכלל.

  

מארק צוקרברג מארק צוקרברג צילום: איי פי

 

עוד הודיעה פייס.קום כי תסגור את הקוד הפתוח העומד לרשות מפתחים חיצוניים (API) בתוך חודש. משמעות הדבר היא כי חברות מלבד פייסבוק שעשו שימוש בטכנולוגיות זיהוי הפנים של פייס.קום לא יוכלו לעשות זאת יותר, וכי מפתחים חיצוניים לא יוכלו לשלב את הטכנולוגיה באפליקציות שלהם.

 

מדובר בהחלטה עסקית הגיונית עבור פייסבוק, שמכירת רשיונות שימוש בטכנולוגיה לחברות אחרות איננה במרכז המוקד העסקי שלה, אך הדבר מפתיע לאור הבטחה מפורשת שנתנה פייס.קום לקהל המפתחים שלה כי החברה תמשיך לתמוך בקוד הפתוח.

 

הבלוג The Next Web מגלה כי המפתחים מחפשים בימים אלה תחליפים לטכנולוגיה של פייס.קום, כאשר אחת הטכנולוגיות האפשריות הנה של חברת Lambda Labs. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x