$
חדשות טכנולוגיה

ניצחון לדוטקום: יקבל בחזרה את רכושו ואת שרתי מגה-אפלוד

שופטת בית המשפט העליון בניו זילנד, העוסק בפרשת אתר ההורדות, קבעה כי צווי החיפוש ששימשו להחרמת הציוד היו לא חוקיים. הדיון בהסגרת דוטקום לארה"ב ייערך ב-6 באוגוסט

רפאל קאהאן 14:4628.06.12

צווי החיפוש ששימשו את משטרת ניו זילנד בפרשת מגה-אפלוד היו לא חוקיים - כך קבעה היום (ה') שופטת בית המשפט העליון במדינה, הלן ווינקלמן. על כן הורתה השופטת להחזיר לאתר ההורדות את הציוד והשרתים המשמשים אותו, וכן להשיב את רכושו הרב של מייסד האתר, המולטי-מיליונר קים דוטקום.

 

יחידת קומנדו משטרתית פשטה בינואר על אחוזתו של דוטקום ועצרה אותו עם עובדים נוספים במגה-אפלוד, בזמן שה-FBI סגר את האתר שהיה הגדול בעולם בתחומו. בהמשך הוגש נגד מפעילי מגה-אפלוד כתב אישום פלילי בארה"ב.

 

הרשויות בניו זילנד החרימו את כל נכסיו של דוטקום, המוערכים ביותר מ-200 מיליון דולר. הם כללו בין השאר את האחוזה השווה 30 מיליון דולר, חמש טלוויזיות עם מסכים גדולים מ-80 אינץ', אוסף של 18 מכוניות ואופנועי יוקרה וכן אופנועי מים וסקי.

 

השופטת ווינקלמן ביקרה בחריפות את ההתנהלות בנוגע למעצרו של דוטקום. לדבריה, צווי החיפוש היו מנוסחים באופן "כללי מדי" והיו רחוקים מלתאר באופן מדויק את העבירות שבהן הואשם דוטקום. לדברי ווינקלמן, "אלה צווים כלליים וככאלה הם אינם תקפים".

 

ווינקלמן קבעה שגם שליחת המידע שהיה על שרתי מגה-אפלוד מניו-זילנד לארה"ב היתה לא חוקית. היא הורתה לשלטונות ניו זילנד לדרוש מארה"ב להחזיר את המידע שבידיהם , ולמחוק את עותקיו, וכן לוודא שפעולות מסוג זה לא יישנו בעתיד. השופטת הוסיפה כי כל הציוד והמידע שהוחרם יעבור בדיקה על ידי בית המשפט העליון ומומחה מנוסה, על מנת לוודא שרק מידע רלבנטי לתיק יישאר בידי הרשויות.

 

החלטת השופטת מציגה את התביעה נגד מגה-אפלוד באור לא מחמיא. כבר במרץ יצא בית המשפט נגד החרמת הרכוש, וברחבי העולם הביעו תמיהה על אופי מעצרו של דוטקום, ועל עצם הפנייה להליך פלילי. השימוע בנוגע להסגרתו של דוטקום לארה"ב ייערך ב-6 באוגוסט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x