מכשירים

פרסום ראשון: HTC תשיק השנה בישראל סמארטפונים עם ווינדוס פון 8

מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט לטלפונים סלולריים הותאמה לעברית, והיצרנית המצליחה תשיק בארץ דגמים מתוצרתה ברבעון הרביעי. כיום מכשירי ווינדוס פון אינם משווקים רשמית בישראל

רפאל קאהאן 16:2919.06.12

HTC תשיק מכשירי ווינדוס פון בעברית ברבעון האחרון של השנה הנוכחית - כך נודע ל"כלכליסט". המכשירים יתבססו על ווינדוס פון 8, הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט לסמארטפונים, שכבר עברה התאמות לעברית. HTC מייצרת כיום מספר מכשירי ווינדוס פון, ובהם הטיטאן.

 

המכשירים יצטרפו לסדרת One החדשה של HTC, המבוססת על אנדרואיד, שמושקת בארץ בימים אלה. דגם X בסדרה יגיע לאורנג' כבר מחרתיים (ה') , דגם S יגיע בתחילת החודש הבא לסלקום ובהמשך גם לפלאפון, ואילו דגם S יגיע לארץ גם כן בראשית יולי וישווק דרך אורנג'. בנוסף יימכרו המכשירים דרך טאץ' גרופ, יבואנית מכשירי HTC לישראל.

 

מיקרוסופט טרם השיקה רשמית את ווינדוס פון בארץ, אך הדבר צפוי לקרות בהמשך השנה. ענקית התוכנה כבר פתחה בישראל את חנות האפליקציות למכשירים, Windows Phone Marketplace. גם נוקיה ציינה בעבר כי מכשירי הלומיה שיתבססו על ווינדוס פון 8 אמורים להגיע לשוק הישראלי במחצית השנייה של השנה.

 

הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה צפויה לצאת רשמית בעולם בחודשים הקרובים, ולרשת את מקומה של ווינדוס פון 7.5 שהוצגה לפני כשנה. גרסה זו, שכונתה "מנגו", לא גוירה לעברית.

 

ווינדוס פון 7 היתה המערכת הראשונה שהציגה את ממשק המטרו החדש של מיקרוסופט. ייחודו של הממשק הוא במערכת האריחים שלו, שמאפשרים לשלוט ביכולות ובאפליקציות של הטלפון. ממשק המטרו מככב גם בגרסה המעודכנת של מערכת ההפעלה השולחנית מבית מיקרוסוט, ווינדוס 8. החברה גם יצרה גרסאות שלה המותאמות לטאבלטים, בהם מכשירי ה-Surface שחשפה הלילה.

 

מכשיר ווינדוס פון של HTC. הגרסה המעודכנת בדרך לארץ מכשיר ווינדוס פון של HTC. הגרסה המעודכנת בדרך לארץ צילום מסך: Microsoft.com
בטל שלח
    לכל התגובות
    x