$
מכשירים ומדריכים

האייפד, גרסת מיקרוסופט: השיקה טאבלטים עם ווינדוס 8 החדשה

הטאבלטים מציגים מסך בגודל 10.6 אינצ'ים וכיסוי שמתואר כמהפכני. בעולם הטכנולוגיה מתלהבים: "המכשירים עשויים להיות העתיד של המחשוב הנייד"

יוסי גורביץ 07:4619.06.12
באירוע של מיקרוסופט שנערך הלילה (ג') בלוס אנג'לס, חשפה החברה שני טאבלטים חדשים, מסדרה שהיא מכנה Surface. המכשירים הם מתוצרת מיקרוסופט, לא יצרן קצה אחר. מחירם לא ידוע, ומיקרוסופט אמרה כי הראשון שבהם יגיע לשוק יחד עם מערכת ההפעלה ווינדוס 8 - ככל הנראה בספטמבר או אוקטובר השנה.

מה דעתך על מניית MICROSOFT:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

דובריה של מיקרוסופט הדגישו מספר פעמים שאף שמדובר בפורמט של טאבלט, מדובר במחשב PC לכל דבר. הטאבלטים מגיעים עם כיסוי דק מאד - שלושה מילימטרים - שמתחבר לטאבלט וישמש גם כמקלדת, ויאפשר למשתמש לעבוד עם ה-Surface כמחשב עבודה רגיל. לדברי מיקרוסופט, הכיסוי - המכונה TouchCover - יודע כמה לחץ מפעיל המשתמש על המקלדת, והוא לא יפלוט טקסט ללא סיבה. במיקרוסופט טוענים כי הקלדה באמצעות הטאצ'קבר מהירה פי 10 מהקלדה באמצעות מקלדת רגילה.

 

הטאבלטים הם בגודל 10.6 אינצ'ים, ומיקרוסופט הכינה שתי גרסאות שלהם - אחת לשבבי ARM והשנייה לשבבי אינטל.

 

"הם עובדים איך שלא תחזיק אותם"

 

גרסת ARM אמורה להיות מתומחרת "במחיר תחרותי למחיר השוק לטאבלט", ככל הנראה בהתבסס על מחירו של האייפד של אפל, וגרסת אינטל כתחרותית למחיר השוק של אולטרהבוק.

 

הטאבלט החדש שהציגה מיקרוסופט הטאבלט החדש שהציגה מיקרוסופט

 

מיקרוסופט אמרה עוד כי שני המכשירים מצוידים באנטנות ווייפיי המתקדמות ביותר שקיימות בתחום הטאבלים, ואחד המציגים שלה לא נמנע מעקיצה: "הם עובדים איך שלא תחזיק אותם", אמר בהתייחס לאמירה המפורסמת של סטיב ג'ובס על האייפון 4, "אתה מחזיק אותו לא נכון". המכשיר מבוסס שבבי ARM שוקל כ-700 גרם, והמכשיר מבוסס אינטל מתקרב יותר לקילוגרם.

 

"מתחרה ראוי לאייפד"

 

מיקרוסופט נמנעה מלספק מידע מדויק על המכשירים, כגון תאריכי הגעה מדויקים, המחיר המדויק שלהם והספציפיקציות המדויקות שלהם. בדיקות ראשוניות של המכשירים גררו התלהבות ניכרת מצד עיתונאי טכנולוגיה. כתב טק-קראנץ' דיווח שלהערכתו, הטאבלטים של מיקרוסופט עשויים להיות העתיד של מחשוב נייד, ו"בעוד שהסרפס עשוי שלא להרוג את האייפד, הוא עשוי להחיות את מיקרוסופט". גיזמודו הכריז על הסרפס כ"על מתחרה ראוי לאייפד, וטוב יותר מכל טאבלט של אנדרואיד שנמצא כעת בשוק".

 

 

שורה של פרשנים עמדו על כך שכאשר מיקרוסופט בחרה לייצר את החומרה בעצמה, היא מספקת לציבור את חוויית חלונות 8 הטובה ביותר שבאפשר - והדבר מעיד על חוסר אמון מסוים של מיקרוסופט בשותפותיה יצרניות החומרה. דיוויד גבירץ מ-ZD-NET כתב שהמשמעות היא שמיקרוסופט מודיעה לשותפותיה בתחום הטאבלט שהן צריכות להתחרות בה - ומיקרוסופט לא צריכה לשלם לעצמה עבור רשיונות לחלונות 8.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x