$
אינטרנט

מהפך: כרום עוקף את אינטרנט אקספלורר כדפדפן הפופולרי ברשת

לפי חברת המדידה סטאט-קאונטר, בשבוע שחלף יותר גולשים השתמשו בדפדפן מבית גוגל מאשר באקספלורר של מיקרוסופט, השולט בשוק למעלה מעשור. שני הדפדפנים מחזיקים יחד בקרוב לשני שליש מהשוק

רפאל קאהאן 16:0821.05.12

מספר משתמשי הדפדפן גוגל כרום ברחבי העולם עקף לראשונה את מספר משתמשי אינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט - כך עולה מנתוני אתר הסטטיסטיקות Statcounter, המתייחסים לשבוע שהסתיים אתמול (14-20 במאי).

 

לפי האתר, 32.66% מהמשתמשים נכנסו לאתרים השונים דרך כרום, ורק 30.44% דרך אינטרנט אקספלורר. במקום השלישי עומדת מוזילה פיירפוקס עם 25.8%. ספארי של אפל מחזיק ב-8.33%, אופרה עם 1.5% ודפדפנים נוספים - 1.27%. הנתונים מתייחסים לדפדפנים שולחניים בלבד.

 

לפי הנתונים, גוגל כרום רשם זינוק משמעותי בשלושת החודשים האחרונים, שהביא אותו לעקוף את אקספלורר, ששולט בשוק מאז סוף שנות ה-90'. המאבק בין הדפדפנים החל עם השקת כרום ב-2008, ומאז הולך הדפדפן של גוגל ומתחזק. עד לכניסת כרום לשוק האיום המרכזי על מיקרוסופט היה פיירפוקס.

 

כרום אמנם סבל ממחסור בפיצ'רים בתחילת דרכו, אולם מאז הוסיפו לה מהנדסי גוגל ומפתחים עצמאיים שרה ארוכה של תכונות שהפכה אותו לחביב הגולשים. שני היתרונות הגדולים של הכרום היו ונותרו מהירות התצוגה המצוינת של אתרי האינטרנט, וכן האפשרות לשימוש בתוספים (Add-Ons) שמשדרגים את חוויית השימוש באתרים שונים.

 

מיקרוסופט ניסתה להתחרות ביכולות אלה של כרום באמצעות השקת אקספלורר 9 בשנה שעברה, אך נראה שהיא מתקשה לעצור את הסחף. הגרסה הרשמית הבאה של הדפדפן, אקספלורר 10, צפויה לצאת עם מערכת ההפעלה ווינדוס 8 בהמשך השנה.

 

נתוני StatCounter. מאחורי הגרפים מסתתר מהפך נתוני StatCounter. מאחורי הגרפים מסתתר מהפך צילום מסך: statscounter.com

 

המגמה שעולה מנתוני Statcounter מראה כי הגולשים למדו להשתמש בדפדפן שמתאים ונוח להם, ולאו דווקא ב"דפדפן הבית" שאליו הם רגילים. מיקרוסופט גם ספגה מכה קש כאשר האיחוד האירופי גזר עליה הפרדה מוחלטת בין התקנת מערכת ההפעלה ווינדוס ובין התקנת דפדפן האקספלורר ב-2010.

 

לפי Statcounter, כרום מתחזק לא רק על חשבון אקספלורר - אלא גם על חשבון פיירפוקס. לעומת זאת, הספארי של אפל מראה עלייה עקבית בשימוש, כנראה עקב התגברות מכירות מחשבי המק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x