שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הנפקת פייסבוק

"מניות פייסבוק שהונפקו בנאסד"ק תומחרו באופן בלתי סביר"

אנליסט בניו יורק נותן המלצת מכירה למניית הרשת החברתית שנסחרה אתמול בפעם הראשונה בנאסד"ק וקובע מחיר יעד של 30 דולר. הבנקים שהובילו את הנפקת פייסבוק נאלצו לרכוש מניות - כדי שהחברה לא תסיים את יום המסחר בירידה

סוכנויות הידיעות 16:4119.05.12

"מניות פייסבוק שהונפקו בסוף השבוע בנאסד"ק תומחרו באופן בלתי סביר" - כך אמר היום בריאן וויזר, אנליסט בחברת המחקר פיבוטל מניו יורק. לדבריו, הוא הזהיר את לקוחותיו שלא לקנות מניות של הרשת החברתית.

 

אתמול נסחרה לראשונה מניית פייסבוק בנאסד"ק - לאחר מסחר תנודתי וסוער, היא ננעלה 0.6% בלבד מעל מחיר הפתיחה, שעמד על 38 דולר. זאת, בניגוד לציפיות של אנליסטים רבים כי המניה תרשום זינוק גבוה. 

 

עובדי פייסבוק מריעים לצוקרברג, אתמול עובדי פייסבוק מריעים לצוקרברג, אתמול צילום מסך: Facebook

 

"אמנם אנחנו אוהבים את פייסבוק, אבל מוטרדים מכך שהמשקיעים מתעלמים מהסיכונים. התמחור של המניה בהנפקה נעשה ללא התחשבות בסיכונים האפשריים - וזה בלתי סביר", אמר וויזר, שנקב במחיר יעד למניה של 30 דולר עם המלצת מכירה. 

 

וויזר הוסיף כי הוצאות התפעול של פייסבוק עולות באופן עקבי, וכי מודל הפרסום שלה עדיין לא הוכיח את עצמו. כמו כן לדבריו, לשוק עשויות להתווסף בשנה הקרובה כ-8 מיליארד מניות של פייסבוק הנמצאות כיום בהקפאה - דבר העשוי להביא לירידה במחירן.

 

בתוך כך, מנתוני המסחר אתמול עולה כי הבנקים שהובילו את הנפקת פייסבוק נאלצו להתערב במסחר ולקנות מניות של הרשת החברתית - כדי שמחירן לא יירד מתחת ל-38 דולר, שלפיו הן הונפקו. מורגן סטנלי, שעמד בראש היועצים הפיננסיים של פייסבוק, החזיק בסיום המסחר ב-162 מיליון מניות, בשווי 6.1 מיליארד דולר. בנקים אחרים, בהם ג'י.פי מורגם וגולדמן זאקס, סיימו את יום המסחר עם מניות בהיקף של 3.2 ו-2.4 מיליארד דולר, בהתאמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x