$
חדשות טכנולוגיה

פינטרסט מגייסת כספים לפי הערכת שווי של 1.5 מיליארד דולר

בצל הנפקת פייסבוק הרשת החברתית הצעירה קיבלה השקעות בגובה 100 מיליון דולר, לאחר שהתעבורה בה צמחה באלפי אחוזים במחצית השנייה של 2011. החברה טרם הציגה מודל עסקי

יוסי גורביץ 10:3017.05.12

הרשת החברתית פינטרסט מגייסת בימים אלה 100 מיליון דולר, לפי הערכת שווי של 1.5 מיליארד דולר - כך אישר הבוקר (ה') אתר הסחר המקוון הגדול ביפן, Rakuten, שהשקיע בחברה מחצית מהסכום.

 

לפי הדיווח ב-All Things D, אתר הטכנולוגיה של ה"וול סטריט ג'ורנל", מנכ"ל פינטרסט

בן סילברמן חיפש לאחרונה משקיעים באסיה, והחליט להתמקד ברקוטן משום ש"הם ממש מצאו חן בעיניו". זהותם של שאר המשקיעים עדיין אינה ידועה, אך סילברמן חיפש משקיעים מחוץ לקבוצה הרגילה של קרנות הון סיכון, מתוך תקווה ליצור שותפות ארוכת טווח.

 

עד לסבב גיוס הכספים הנוכחי גייסה פינטרסט 40 מיליון דולר מקרנות הון סיכון ידועות, ובהן אנדרסון הורוביץ. בסבב הקודם, שהושלם באוקטובר 2011, הערכת השווי של החברה עמדה על כ-200 מיליון דולר.

 

פינטרסט נועדה לשיתוף נוח של תכנים סביב נושא מסוים, תוך התמקדות בתמונות ובאלמנטים חזותיים. בחצי השנה האחרונה של 2011 התעבורה שלה גאתה בשיעור מסחרר של כ-6,000% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד – אם כי נרשמה ירידה ניכרת בצמיחה שלה בתחילת 2012. לחברה אין עדיין הכנסות – היא הפסיקה ניסיון להצמיד פרסומות לתמונות של משתמשיה – ולא ברור האם יש לה תכנית עסקית. ההערכות הן כי הבחירה ברקוטן תוביל לקידום הצד המסחרי של הרשת.

 

עם זאת, פינטרסט עלולה להיתקל בבעיה רצינית, משום שחלק ניכר מהתמונות שהועלו אליה מוגנות בזכויות יוצרים. מומחים משפטיים העריכו כי הסיבה שהיא לא נתבעה עד כה נובעת בדיוק מכך שאין לחברה כסף, ושבעלי הזכויות ממתינים לרכישתה על ידי חברה גדולה אחרת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x