$
מדעי החיים וקלינטק

פרסום ראשון: דסליטק מגייסת 6.25 מיליון דולר מקרן של יוצאי ג'נרל אלקטריק

החברה הישראלית, המפתחת טכנולוגית התפלה יעילה יותר, הצליחה גם לקבל התחייבות למימון פרויקטאלי עתידי

אסף גלעד 16:0416.05.12
חברת ההתפלה הצעירה דסליטק (Desalitech) גייסה 6.25 מיליון דולר בסבב גיוס כספים שני מקרן ההון סיכון Liberation Capital של יוצאי ג'נרל אלקטריק. נוסף על כך, ליבריישן התחייבה להעמיד לרשות החברה הישראלית מימון פרויקטאלי אם כזה ידרש. סבב זה מגיע לאחר סבב ראשון בסך 3 מיליון דולר שהשקיעה קרן ההון סיכון אקווה אגרו, מקבוצת גאון אחזקות, בשנת 2008.

 

ליבריישן קפיטל היא קרן אמריקאית המשקיעה בפרויקטים של טיפול במים ומחזור שפכים. היא הוקמה על ידי בכירים לשעבר מג'נרל אלקטריק ומובלת על ידי ג'ף גרווד, אשר כיהן כמנכ"ל הקודם חברת המים והכימיקלים של ג'נרל אלקטריק, GE Water. בעקבות הגיוס יצטרף גרווד בעצמו לדירקטוריון החברה.

 

 

מכונת ההתפלה של דסליטק מכונת ההתפלה של דסליטק

 

דסליטק פיתחה מערכת התפלה יעילה יותר מהמערכות הקיימות על ידי שימוש בטכנולוגיה של אוסמוזה הפוכה תוך ניצול מספר קטן יותר של ממברנות ובלחץ מים נמוך יותר ממערכות ההתפלה הקיימות. כך מספקת דסליטק מערכת התפלה הידראולית הזולה בכ- 20% ממערכות ההתפלה הסטנדרטיות ומפחיתה בכ- 35% את צריכת האנרגיה. בנוסף, מפחיתה דסליטק את התימלחת המופרשת בתהליך ההתפלה המהווה גורם מזהם ומקטין את בזבוז המים.

 

דיסליטק הוקמה על ידי פרופ' אבי אפרתי, מומחה לכימיה, שפיתח את הטכנולוגיה המקורית ומנוהלת על ידי בנו נדב אפרתי. אפרתי מסביר ל'כלכליסט' כי בכוונת החברה לעבות את מערך השיווק והתפעול של החברה בעקבות הגיוס בישראל ובצפון אמריקה, וכן להתמקד ביישומים לתעשיות ומפעלי שפכים. לדברי אפרתי, דסליטק תסתפק מעתה לא רק במכירת מערכות אלא גם בהקמת פרויקטים ובתפעולם בעצמה באמצעות חוזי שירות. בחברה מועסקים כיום 10 עובדים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x