$
חדשות טכנולוגיה

תואר אין, כסף דווקא יש: מנכ"ל יאהו המתפטר יקבל 7 מיליון דולר

בהסכם עזיבתו את החברה נאמר כי סקוט תומפסון יקבל פיצויי הסתגלות ומניות - אך לא חבילת פרישה מלאה, על רקע "פרשת קורות החיים". יו"ר יאהו מעוניין להפוך את המנכ"ל הזמני לקבוע

יוסי גורביץ 11:1015.05.12

מנכ"ל יאהו הפורש, סקוט תומפסון, יקבל מהחברה סכום בשווי 7 מיליון דולר אף שכיהן בתפקיד ארבעה חודשים בלבד - כך עולה מהסכם עזיבתו את חברת האינטרנט. הסכום יורכב מפיצויי בשל הפסקת עבודתו בפייפאל בינואר 2012, וכן ממניות.

 

עם זאת, הודיעה יאהו כי מאחר שהיתה "עילה" להפסקת

עבודתו של תומפסון בחברה, הוא לא יקבל את חבילת הפרישה המלאה שהיה צפוי לה אילו השלים את תפקידו, והיא לא תעביר לו פיצויי הפסקת עבודה. תומפסון נאלץ לעזוב לאחר שהתברר כי הצהיר על תואר במדעי המחשב שבו לא החזיק, ובמקביל פורסם כי הוא חולה בסרטן. כשאילץ חבר המנהלים את קרול בארץ לעזוב את תפקידה בספטמבר 2011, אחרי כשנתיים וחצי ביאהו, היא קיבלה פיצויים של 10 מיליון דולר.

 

יו"ר יאהו החדש, פרד אמרוסו, מעוניין להפוך את רוס לוינסון למנכ"ל הקבוע של חברת האינטרנט - כך דיווח ה"וול סטריט ג'ורנל" מישיבת עובדים כללית שנערכה אמש (ב') במטה החברה בקליפורניה, לאור התפטרותו של תומפסון. עוד אמר אמרוסו, שבעצמו החליף רק לאחרונה את רוי בוסטוק, כי חבר המנהלים טרם מינה ועדה למציאת מנכ"ל חדש, אך יתכן שיעשה זאת.

 

יאהו איבדה שורה של מנכ"לים בזמן קצר יחסית: בין יוני 2007 למאי 2012 כיהנו בתפקיד טרי סמל, ג'רי יאנג, בארץ ותומפסון. כמו כן, היו לחברה שני מנכ"לים זמניים. גם דירקטוריון של החברה עבר זעזועים כבדים: בפברואר הודיע בוסטוק רשמית כי לא ימשיך בתפקידו, כמו גם שלושה דירקטורים אחרים. הדירקטורית האחראית על מנהל תאגידי בחברה לא תעמיד את עצמה לבחירה מחדש ביוני הקרוב.

 

לוינסון עצמו אמר בישיבת העובדים כי אין בכוונתו להתוות אסטרטגיה בשלב זה, וכי אאיננו רוצה לשנות משמעותית את המדיניות שהציג קודמו בתפקיד. "אנחנו צריכים להמשיך הלאה," אמר לוינסון, שהוסיף כי הוא גאה להיות חלק מיאהו ונלהב מהאפשרות "ליצור משהו חדש".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x