$
התעשייה

תביעה בעקבות האקזיט: "קישרנו בין אנוביט לאפל - ולא קיבלנו עמלה"

חברת הייעוץ ווידברידג' תובעת 17.2 מיליון שקל מחברת הסטארט-אפ הישראלית שנרכשה בידי ענקית הטכנולוגיה: "אנוביט פעלה בחוסר תום לב"

אסף גלעד 17:1814.05.12
חברת הייעוץ ווידברידג' תובעת את אנוביט, על רקע רכישתה מצד ענקית הטכנולוגיה אפל ב-390 מיליון דולר בתחילת השנה. לטענת וויידברידג', העוסקת במתן ייעוץ בתחום גיוסי הון ורכישות, אנוביט לא שילמה לה עמלת היכרות לאחר שזו קישרה בין החברה הישראלית לבין נציגי אפל. כתב התביעה, על
סך 17.2 מיליון שקל, הוגש בחודש שעבר לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה.

 

לטענת התובעת, אנוביט פנתה אליה כדי שתסייע לה ליצור קשר עם ראש מחלקת הרכישות והפיתוח העסקי של אפל, והתחייבה לשלם לה עמלת היכרות אם המהלך יסתיים בעסקה עם אפל. לטענת וויידבירדג', אנוביט נימקה את סירובה לשלם את העמלה לוויידברידג' בכך שפנתה אליה לצורך גיוס השקעה, אלא שהעסקה הסתיימה בסופו של דבר ברכישת אנוביט .

 

עוד טענה אנוביט בפני וויידברידג', לפי התובעת, כי לא היה קשר בין ההיכרות שערכה בינה לבין אפל לבין עסקת הרכישה, היות שאפל ממילא הכירה אותה כחברה. ענקית הטכנולוגיה הפכה לאחת הלקוחות המשמעותיות של אנוביט בשנים האחרונות, ורכשה ממנה רכיבים למכשירים דוגמת האייפון והאייפד. אנוביט, לפי התביעה, הציעה לשלם לווידברידג' 20 אלף דולר כמחווה של רצון טוב.

 

בכתב התביעה דורשת וויידברידג' עמלה של אחוז אחד משווי העסקה, וטוענת כי התנערותה החוזית של אנוביט באמצעות יצירת הבחנה מלאכותית בין השקעה לבין רכישה מהווה חוסר תום לב. עוד ביקשה וויידברידג' לחשוף בפניה את מלוא המידע והמסמכים הנוגעים לעסקת אפל-אנוביט.

 

עו"ד חנן חביב ממשרד הרצוג פוקס נאמן המייצג את אנוביט במקרה זה סרב להתייחס לנושא. אנוביט טרם השיבה לבית המשפט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x