שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אפליקציות

האוטובוסים נוסעים ברשת: הממשלה פרסמה את מאגר התחבורה הציבורית

מאגר המידע שעלה לאינטרנט כולל לוחות זמנים ומסלולים של חברות האוטובוסים ושל הרכבת, ויאפשר לפתח אפליקציות למען הנוסעים בהן. בעתיד המאגר יקבל נתונים מהאוטובוסים הנעים בכבישים

אסף גלעד 17:0713.05.12

נוסעי הרכבת והאוטובוסים טרם זכו ליהנות מאפליקציה רשמית שתסייע להם לנסוע באמצעות כל כלי התחבורה הציבורית: אפליקציות נפרדות לרכבת ישראל, לחברת אגד ולחברות האזוריות הפכו את הניווט בין אמצעי התחבורה השונים למשימה קשה, וכך גם את חיזוי שעת ההגעה. כעת המצב הזה עשוי להשתנות.

 

הפורטל

הממשלתי Data.gov.il, שהושק לאחרונה ביוזמתו של השר מיכאל איתן, פרסם היום (א') את מאגר כל קווי התחבורה הציבורית בישראל. המאגר כולל לוחות זמנים, מסלולים, תחנות ומספרי קווים. מעתה יוכלו מפתחי אפליקציות למכשירים ניידים ולמחשב האישי לעשות שימוש במידע הכולל קובץ בפורמט של גוגל (GTFS) המתעדכן אחת ליממה.

 

המאגר אינו מייצר כעת נתונים בזמן אמת, כפי שעושה הפורמט SIRI המקובל במדינות אירופה (אין קשר לסירי של אפל). עם זאת בלשכתו של השר איתן מבטיחים כי בעתיד הוא יסתמך על נתונים שיועברו מהאוטובוסים הנעים בשטח, בסיוע עמותת "מרחב".

 

Data.gov.il מכיל בנוסף גם את מאגר השאלות והתשובות של מבחני התיאוריה בנהיגה, מאגר תיקי פושטי רגל, מאגר הנחיות מטעם פרקליט המדינה ואת רשימת הרחובות של ישראל. בעתיד צפוי להיחשף בפני הציבור גם מאגר המידע של השירות המטאורולוגי, דבר שיאפשר בין היתר לפתח אפליקציות מזג אוויר שיחזו ירידת גשמים באזורים שונים בארץ, בדיוק של שניות ובהתראה של שעות מראש.

 

ניר ארז, מנכ"ל הסטארט-אפ Tranzmate שפיתח אפליקציה המסייעת לנוסעים בתחבורה הציבורית, בירך על המהלך אך ציין כי על המאגר לספק מידע בזמן אמת כדי להיות יעיל יותר. "לרשויות בכל מדינה שמפעילה זכייניות בתחבורה הציבורית קיים מידע על כל הקווים והמסלולים, אך טבעי הוא שהריבון ישחרר אותו לציבור" אומר ארז.   נוסף על כך, מקורות בתעשייה מציינים כי מספר קווי אוטובוס חסרים במאגר הממשלתי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x