$
הנפקת פייסבוק

CNBC: פייסבוק תעלה בשבוע הבא את טווח מחירי המניה בהנפקה

רק היום התפרסם סקר גלובלי ממנו עלה כי משקיעים העריכו את שוויה של פייסבוק בפחות מ-96 מיליארד דולר - המחיר בו נקבה החברה בהנפקה

סוכנויות הידיעות 19:1911.05.12

על רקע הביקושים הערים לה זוכה פייסבוק במסגרת הרוד שואו שהיא עורכת למשקיעים, מדווח היום CNBC כי החברה צפויה להעלות את טווח המחירים בהנפקה.

 

מרבית הביקושים בהנפקת פייסבוק מגיעים ממשקיעים מוסדיים, כך על פי אחד הגורמים. החברה מתעתדת להקצות 20%-10% מההנפקה למשקיעים

קמעונאים, שלהם תיאבון רב למניות טכנולוגיה ממותגות כמו פייסבוק.

 

טווח המחירים בו נקבה פייסבוק בהנפקה נע בין 35-28 דולר למניה, שבמסגרתה תמכור 180 מיליון מניות. אם הנפקת פייסבוק תיסגר בטווח המחירים התחתון, המשמעות תהיה מכפיל רווח של 99, גבוה יותר מ-99% מהחברות הנסחרות במדד S&P 500, אליו צפויה החברה להיכנס בתום ההנפקה.

 

מסקר משקיעים שפורסם היום עולה כי הם מעריכים את שווייה של הרשת החברתית הגדולה בעולם בפחות מ-96 מיליארד דולר, המחיר שמשקף הרף העליון של טווח המחירים בו נקבה החברה בהנפקה.

 

החברה כבר הספיקה לאכזב חלק מהמשקיעים  הפוטנציאלים שלה במהלך הרוד שואו בו פצחה השבוע, אחרי שמארק צוקרברג לא נכח בשני ארועים שקיימה פייסבוק למשקיעים.

 

לפי סוכנות רויטרס, על אף התגברות החששות סביב האטה בצמיחה, הערכת שווי מוגזמת וסימנים לכך שהחברה מתקשה לגרוף הכנסות מפרסום במכשירים ניידים, המשקיעים המוסדיים הביעו עד כה ביקוש למספר גדול יותר של מניות מאשר אלו הזמינות. 

 

עם 900 מיליון משתמשים, פייסבוק מאיימת על חברות טכנולוגיה מבוססות כמו גוגל ויאהו בכל הקשור לזמן שמבלים המשתמשים ברשת וכספי המפרסמים. אולם בטווח הארוך יותר, האנליסטים מאמינים שהחברה תצטרך לפתח דרך להרוויח יותר כסף מהמספר ההולך וגדל של משתמשים שנכנסים לרשת החברתית באמצעות מכשירים ניידים, כמו סמארטפונים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x