שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
התעשייה

קונים בגדול: חברת הפרסום הדיגיטלי וויבראנט מבצעת רכישה ב-175 מיליון ד'

החברה הישראלית-הודית קונה את חטיבת האינטראקטיב של תאגיד הפיננסים הבריטי אקספיריאן; הנשיא קובי ניזרי ל"כלכליסט": "רוצים להפוך לאחד מחמשת המפרסמים הגדולים ברשת"

אסף גלעד 15:0810.05.12
חברת הפרסום הדיגיטלי וויבראנט דיגיטל (Ybrant), הפועלת ממשרדיה בהודו ובהרצליה פיתוח, רוכשת את חטיבת האינטרקטיב של התאגיד הפיננסי הבריטי אקספיריאן ב-175 מיליון דולר.

 

העסקה כוללת מרכיב מזומן של 100 מיליון דולר ועוד 75 מיליון דולר בהלוואות בעלים. אקספיריאן דיווחה
כי גם 100 מיליון הדולר במזומן ישמשו לפרעון הלוואות שיועברו לאקספיריאן. הרכישה תוסיף לקבוצת וויבראנט כ-300 עובדים בארה"ב ואירופה. בעוד כחודש צפויה חברת הפרסום להתמזג עם השלד הבורסאי של LGS, המספקת שירותי IT ונסחרת במומבאי בשווי 2.3 מיליארד דולר.

 

בבעלות החטיבה הנרכשת שלושה מותגי אינטרנט בולטים בארה"ב: אתר השוואת המחירים Pricegrabber, אתר השירותים הפיננסיים LowerMyBills ופורטל ההשכלה הגבוהה ClassesUSA.

 

"כמו שקנינו את מנוע החיפוש ההיסטורי לייקוס, גם כאן הכוונה היא לרכוש אתרים מובילים בארה"ב ולהפיץ אותם מחוצה לה", אומר ל"כלכליסט" קובי ניזרי, נשיא וויבראנט. "הרכישה הזו ממשיכה את מדיניות ההשקעות האסטרטגיות שוויבראנט ביצעה בישראל: אורידיאן, ווב3, פוזיטיב מדיה, קונטקסט-אין ופיק-אפ. כוונתנו להפוך באמצעות הרכישות לאחד מבין חמשת המפרסמים הגדולים באינטרנט בעולם".

 

וויבראנט, שנוסדה בהודו, היא רשת פרסום הפעילה במדינות מתפתחות כגון הודו, סין, תאילנד, סינגפור ומדינות דרום אמריקה. היא מחזיקה זרוע פיננסית בהודו וזרוע מו"פ, שיווק ופיתוח עסקי בהרצליה פיתוח. לאחר המיזוג ההכנסות השנתיות שלה צפויות לעמוד על 600 מיליון דולר - כפול מהתחזית הקודמת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x