$
מדעי החיים וקלינטק

פרסום ראשון: טיגו מפסיקה את פעילות הייצור בישראל - 15 עובדים יפוטרו

החברה, המייצרת מערכות לפאנלים סולאריים, תשאיר בארץ 10 עובדי מחקר ופיתוח; "כשאתה סטארט-אפ קטן, לא משתלם לייצר בכמה אתרים במקביל", מסביר מקורב לטיגו

אסף גלעד 15:1707.05.12
חברת הסטארט-אפ הישראלית טיגו אנרג'י מחסלת את פס הייצור שלה בארץ ומאחדת אותו עם מערך הייצור בארה"ב, מהלך שהביא עמו פיטורים של 15 עובדים בימים האחרונים - כך נודע ל"כלכליסט".

 

מרכז הפיתוח של החברה בכפר-סבא מונה כיום 30 עובדים העוסקים בייצור ובתפעול, וכן במחקר ובפיתוח.
עשרה עובדי מו"פ ימשיכו לעבוד במרכז בישראל, והשאר יעברו לארה"ב. החברה מעסיקה כיום 50 איש בקליפורניה, ועוד 10 בסין.

 

טיגו מייצרת מערכות משולבות חומרה ותוכנה לשיפור התפוקה של פאנלים סולארים פוטו-וולטאים, שמיועדות גם למנוע תקלות בטיחות. ההחלטה להעביר את מרכז הייצור לארה"ב התקבלה בעקבות השינויים שעובר השוק הסולארי: מרבית ספקיות הפאנלים, כמו גם הלקוחות, נמצאים בסין - עובדה שמקשה על ניהול מערך ייצור בשלוש מדינות שונות.

 

גורם המקורב לחברה ציין כי ישראל אינה תחרותית לארה"ב בעלויות הייצור, וכי בכדי שזו תהווה חלופה הולמת, עליה להיות זולה ב-30% לפחות. "כשאתה סטארט-אפ קטן, לא משתלם לייצר בכמה אתרים במקביל" הסביר.

 

טיגו אנרג'י הוקמה על ידי היזמים שמוליק ארדיטי ורון הדר ומוחזקת בשיעור של 10% על ידי כלל אנרגיה, חברת בת של כלל תעשיות מקבוצת איי.די.בי. על פי אתר המחקר IVC, היא גייסה קרוב ל-50 מיליון דולר מקרנות ההון סיכון איזראל קלינטק, בסמר, מטריקס פרטנרס, קרן ג'נריישן של אל גור, וחברת אינבנטק הטייואנית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x