$
חדשות טכנולוגיה

מחקר: קינדל פייר מוביל את מכירות טאבלטי האנדרואיד בארה"ב

מנתוני קומסקור עולה כי הטאבלט של אמזון החזיק ב-54% מנתח השוק בסוף פברואר, והתחזק על חשבון הגלקסי טאב של סמסונג

יוסי גורביץ 11:2930.04.12

הקינדל פייר, הטאבלט הזול של אמזון, הפך בסוף חודש פברואר לטאבלט האנדרואיד הנמכר ביותר, והחזיק בנתח שוק של 54% בקטגוריה זו. הצלחתו של הקינדל פייר באה על חשבון המוביל הקודם, הסמסונג גלקסי טאב, שהחזיק בנתח שוק של 23% בסוף דצמבר 2011 וירד בסוף פברואר ל-15% בלבד.

 

נתונים

אלה עולים ממחקר של חברת קומסקור שפורסם אתמול (א') ומתייחס לשוק האמריקאי. אמזון אינה מפרסמת את נתוני המכירות שלה, ובקומסקור מסבירים כי המדידה שערכה מתבססת על נתוני החיבור של טאבלטים לרשת.

 

הקינדל פייר נמכר על ידי אמזון במחיר עלות של 199 דולר, ואמזון מרוויחה ממנו באמצעות מכירת תוכן דרכו. נראה שהמכשיר מסמן כיוון חדש יחסית בתחום הטאבלטים: מכשירים זולים בהשוואה לאייפד של אפל, ששולט כיום בשוק הטאבלטים. גם סמסונג נכנסת לתחום הטאבלטים הזולים: המכשיר האחרון שלה, הגלקסי טאב 2.7.0, הוא טאבלט בגודל שבעה אינץ' שנמכר ב-250 דולר בלבד.

 

גוגל כבר הודיעה שבכוונתה לייצר טאבלט זול משלה, שיגיע כנראה בקיץ, ומנכ"ל החברה לארי פייג' הכריז שהחברה תתמקד במחיר בכל הקשור לשוק הטאבלטים. אלא שלאמזון יש יתרון בולט אחד על גוגל בתחום זה: היא משתמשת במכשיר שלה כאמצעי לאספקת תוכן בתשלום למשתמשים, בעוד שיכולתה של גוגל בתחום מוגבלת בהרבה.  

 

בעיה נוספת שמציב הקינדל פייר בפני גוגל, ציין הבלוג ארס טכניקה, היא הפרגמנטציה של מערכת ההפעלה אנדרואיד. הגרסה שמריץ הקינדל פייר, ששונה משמעותית מזו שמקדמת גוגל – היא אפילו איננה מציעה למשתמשים את ג'ימייל כברירת מחדל – מושכת אליה מפתחים רבים. הגרסה של אמזון איננה תומכת באנדרואיד 4.0, שמיועד לשימוש בטאבלטים ובסמארטפונים כאחד בניסיון ליצור סטנדרט אחיד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x