$
חדשות טכנולוגיה

הבהלה לאפל: האייפד החדש הושק הבוקר בישראל

לפי iDigital, המשווקת את המכשיר בישראל, משעות הבוקר נמכרו כ-2600 יחידות. על אף שההשקה מוגדרת כהצלחה, בחברה מודים שהתורים קצרים מבעבר

עומר כביר והראל עילם 11:4127.04.12
כמו באמריקה: אלפי ישראלים התייצבו הבוקר בתורים, ממושמעים ומסודרים, בחנויות איידיגיטל על מנת לקנות את האייפד החדש עם השקתו בישראל.

 

בחנות איידיגיטל בקניון רמת אביב נצפו תורים בני כשעה, שרק הלכו והתארכו לאורך הבוקר. בעקבות הביקוש הגבוה אזלו בחלק מהחנויות דגמים מסויימים בתוך זמן קצר אחרי התחת המכירה: בחנות ברמת אביב כבר לא ניתן, נכון לעכשיו, לרכוש את דגם האייפד עם נפח 32 גיגה-בייט עם וויי-פיי בלבד, ובחנות בראשון לציון אזלו דגמי ה-64 גיגה-בייט.

 

"זו הפתעה עבורנו", אמר ל"כלכליסט" מנכ"ל איידיגיטל, ערן תור. "רק באתר התקבלו 900 הזמנות מהבוקר, והוא עובד עכשיו מאוד מאוד לאט. אנחנו מאוד נרגשים. למדנו מהאייפד 2 והתכוננו הרבה יותר טוב". תור הוסיף שגם האייפד 2, שנמכר במחיר מוזל, רושם מכירות יפות, ובחודש האחרון, מאז התחלה מכירתו במחיר החדש, הוא מכר 15 אלף יחידות.

 

מחכים בתור מחכים בתור צילום: עמית שעל

 

הישראלים הרבים שעמדו בתור התקשו להסביר למה הם צריכים לחכות למוצר שבתוך ימים ספורים אפשר יהיה לקנות ללא המתנה ארוכה. "אני רוצה את המוצר", אמר אחד מהם. "לעמוד בתור חצי שעה או שעה זה לא כזה נורא. עוד שעה לפה עוד שעה לשם. מהביקורות זה נראה לי הטאבלט הכי מוצלח. לא תיארתי לעצמי כזה תור, אבל לא נורא".

 

קונה אחר אמר: "אנחנו משוגעים של אייפד, פריקים של אפל. כל הבית שלנו מוצרים של אפל. אני עומד בתור כי אחרת המוצר ייגמר".

 

מחיר האייפד החדש בישראל מתחיל מ-2,349 שקל (לדגם ה-16 גיגה-בייט, בלי אינטרנט סלולרי), והיום הוא מושק גם בשמונה מדינות נוספות ברחבי העולם. המכשיר יימכר בגרסה עם קישוריות סלולרית במפעילות סלקום ואורנג'.

 

התורים קצרים בהשוואה להשקת האייפד 2

 

בחנות הדגל של איידיגטל בדיזינגוף סנטר אפשר להרגיש את ההתלהבות באוויר, אבל אי אפשר להשוות את רמת העניין השנה לתורים הארוכים של מאות איש שנרשמו אשתקד. בפתיחת החנות ניתן היה למצוא תור של מספר עשרות איש ומאז החנות עמוסה לעייפה - אבל מתפקדת.

 

יהונתן ארליך, מנהל הסניף, מרוצה מההענות אך הודה שהתורים קצרים מבעבר.

 

משעות הבוקר נמכרו עשרות יחידות בחנות וכ-2600 יחידות בכל סניפי הרשת, כולל הזמנות האתר. לפי ערן תור, הדגמים הנמכרים ביותר הם בעלי 32 ו-64 גיגה שטח אחסון וויי-פיי בלבד. בחלק מהחנויות דגמים אלו אזלו וההערכה היא שהם יאזלו בכלל הרשת עד סוף היום, כאשר מלאי נוסף יגיע בשבוע הבא. לקוחות שהזמינו מראש את מחשב הלוח דרך האתר יקבלו אותו עד ליום שלישי הבא.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x