$
הייטק והון סיכון

האקזיטים עוד לא שיפרו את תוצאות הקרנות הישראליות

דו"ח של קרן הפנסיה קלפרס שפורסם אתמול חושף כי 2011 מרובת האקזיטים, בשווי של 5 מיליארד דולר, עדיין לא נתנה סימנים בקרנות הישראליות, שממשיכות לרשום תשואות שליליות

מאיר אורבך 10:5816.04.12

שנה ברוכה של יותר מ־5 מיליארד דולר באקזיטים ב־2011 עדיין לא מראה את סימניה בתוצאות של הקרנות הישראליות שבהן השקיעה קרן קלפרס האמריקאית, קרן הפנסיה הגדולה מסוגה בעולם. הדו"חות שהוציאה קלפרס מראים ברובם תוצאות לא מרשימות לקרנות הישראליות גם בתום הרבעון השלישי של 2011.

 

קרן הון הסיכון פיטנגו שמרה על התוצאות שלה מהרבעון הקודם וכנראה שהאקזיט הגדול של חברת אנוביט, שנרכשה על ידי אפל, עדיין לא משתקף בד"וחותיה. על פי דו"חות קלפרס, קרן הון הסיכון פיטנגו שמרה על התשואה השלילית של 3% גם ברבעון השלישי של 2011. הקרן הרביעית של החברה שמרה על תשואה חיובית של 1.8%.

 

 

קרן כרמל ונצ'רס הקטינה את התשואה השלילית שאותה הציגה הקרן השנייה שלה ועברה מהפסד של 4.7% להפסד של 4.1% אף שזה זמן רב לא רשמה אקזיט. הקרן השלישית של כרמל רשמה זינוק בתשואה לרמה של 17.2% לקרן אבל זו קרן שעדיין לא השלימה את השקעותיה וממשיכה למשוך כספים מקלפרס, כך שהתנודתיות בה גבוהה, וגם קלפרס גורסת כי תוצאות הקרן לא משמעותיות. הקרן הראשונה של כרמל ממשיכה לרשום תשואה חיובית של 5.4%.

קרן ההון סיכון הירושלמית JVP רשמה תשואה חיובית של 3.5%, תשואה כמעט זהה לתשואה של הקרן במחצית הראשונה של 2011.

 

שתי קרנות ישראליות נוספות, אוורגרין וגיזה, ממשיכות להראות תשואות שליליות בקרנות החמישיות שלהן. גיזה 5 מראה תשואה שלילית של 3.7% בקרן שאותה גייסה ב־2008 ואוורגרין 5 מראה תשואה שלילית של 16.3% בקרן שאותה גייסה ב־2007. שתי הקרנות עדיין לא סיימו את השקעותיהן והן ממשיכות להיות פעילות, כך שגם בהן צפויה תנודתיות גבוהה.

 

בקלפרס, שהיא הקרן של עובדי מדינת קליפורניה בארה"ב, מנוהלים למעלה מ־240 מיליארד דולר. תוכנית ההשקעות של קרן קלפרס בקרנות השקעה שונות הציגה מאז השקתה ב־1990 ועד היום רווחים של 19.4 מיליארד דולר לקרן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x