$
מכשירים ומדריכים

אינסטגרם לאנדרואיד: מיליון הורדות ביממה - והוותיקים לא מרוצים

אפליקציית הצילום הפופולרית כובשת גם את אנדרואיד, ומשתמשי אייפון מתלוננים על ההצפה: "הפכנו מקאנטרי קלאב למועדון כפרי"

יוסי גורביץ 11:1005.04.12

אינסטגרם, אפליקציית הצילום הפופולרית, רשמה כמיליון הורדות ביממה שחלפה מאז הגיעה לאנדרואיד - כך דיווח אמש (ד') הבלוג The Next Web. האפליקציה זמינה להורדה מחנות היישומים של גוגל, פליי.

 

אפליקציית אינסטגרם זכתה להצלחה מרשימה באייפון, ויש לה כ-30 מיליון משתמשים

שם. לפני שבוע וחצי היא פתחה הרשמה מוקדמת לקראת השקת גרסת האנדרואיד שלה, וכ-430 אלף משתמשים במערכת ההפעלה של גוגל נרשמו מראש. ההצלחה המהירה עם ההשקה שלשום הפכה את אינסטגרם לאחת ההצלחות הגדולות ביותר בתולדות אפליקציות האנדרואיד, וכבר עכשיו היא נחשבת לאפליקציית הצילום המצליחה ביותר הן באפסטור והן בגוגל פליי.

 

ביקורות ראשוניות על גרסת האנדרואיד של אינסטגרם היו חיוביות, אך בקרב המשתמשים הוותיקים של האפליקציה – היא זמינה לאייפון מאז 2010 – דווקא נרשמו לא מעט תגובות כועסות. לאינסטגרם יש מרכיב "חברתי" בולט, והמשתמש יכול להזמין אחרים לצפות בתמונות שלו. המשתמשים הוותיקים התלוננו על כך שהם מוצפים בידי משתמשי אנדרואיד. אחד מהם כתב בטוויטר שאינסטגרם הפכה ביממה אחת מקהילה סגורה ל"שיכון", ונרשמו הערות דומות אחרות, דוגמת "אינסטגרם עבר מקאונטרי קלאב למועדון כפרי ביממה אחת".

 

התוצאה היתה תגובה זועמת נגדית מצד משתמשי אנדרואיד, שהאשימו את משתמשי האייפון בשנאה על רקע מעמדי ואף בגזענות. אתר סינט ציין כי משתמשי האייפון נחשבים לעשירים יותר, ושמהציוצים שפרסמו מחזיקי האייפון עולה כי הם מתנגדים לאפליקציית האנדרואיד בגלל הדימוי של משתמשי מערכת ההפעלה של גוגל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x