$
מכשירים ומדריכים

רואה את העתיד: גוגל חשפה את "משקפי הסמארטפון" שלה

החברה פרסמה סרטון שבו מככבים משקפיים המציגים מידע מהאינטרנט מול עיני המשתמש, ומאפשרים לו לגלוש, לבצע שיחות, לשלוח הודעות ולצלם תמונות. גוגל טרם הודיעה על תאריך השקה, אך ציינה כי היא מבקשת להתרשם מהתגובות על המוצר החדשני

דור צח 21:5404.04.12

אחרי חודשים ארוכים של שמועות, גוגל חשפה הערב (ד') רשמית את Project Glass - משקפיים מיוחדים הפועלים בדומה לסמארטפון ומסוגלים להזרים מידע מהרשת מול עיניו של המשתמש. המשקפיים פותחו במסגרת פרויקט "גוגל X", הכולל פיתוח חשאי של מוצרים חדשים ועתידניים מצד החברה.

 

בפוסט שפורסם ברשת החברתית גוגל+ הודיעה גוגל: "התחלנו את Project Glass כדי לבנות טכנולוגיה שעוזרת לך לחקור את עולמך ולחלוק אותו עם אחרים. אנחנו מודיעים על כך כעת כי אנחנו רוצים לפתוח בדיון, וללמוד מתגובות בעלות ערך". לפוסט צורפו תמונות הדמיה של המשקפיים, וכן סרטון המדמה את השימוש בטכנולוגיה.

 

 

מהסרטון עולה כי המשקפיים, המבוססים ככל הנראה על מערכת ההפעלה אנדרואיד, יכולים לשמש לשלל פעולות שעד כה אפיינו סמארטפונים. המשתמש יכול לבצע באמצעותם שיחות (כולל שיחות וידיאו), לשלוח הודעות SMS, לאתר את חבריו בעזרת שירותי מיקום, לצלם תמונות וסרטונים ולראות מידע כמו מפות ותחזית מזג האוויר. בסרטון לא הוצג כיצד מפעילים את המשקפיים (לדוגמה, מדליקים ומכבים אותם), אך פעולות רבות מתבססות על פקודות קוליות - באופן המזכיר את העוזרת הווירטואלית של אפל, סירי.

 

נראה כי גוגל הקפידו שלא להעמיס מידע על חובש המשקפיים: הוא מוצג לרוב בפינות שדה הראייה, תוך שימוש באותיות שחורות או שקופות על רקע לבן. הסרטון גם מדגיש את האפשרות לחלוק במהירות עם חבריך את המקומות שבהם אתה נמצא - באמצעות גוגל+, כמובן.

 

החברה טרם פרסמה תאריך השקה רשמי למשקפיים או מחירים. לפי ניק בילטון מ"הניו יורק טיימס", שכתב על הפרויקט בפברואר האחרון, המכשיר צפוי לעלות בין 600-250 דולר. אגב, אף שהפרויקט הזכיר לרבים את הסרט "שליחות קטלנית", המשקפיים של גוגל מעוצבים כמשקפי ראייה רגילים, ולא כמשקפי שמש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x