$
חדשות טכנולוגיה

לארי ולארי ייפגשו בבית המשפט: השיחות בין אורקל לגוגל קרסו

החברות יתייצבו למשפט ב-16 באפריל. אורקל מאשימה את גוגל בהפרה מודעת ומכוונת של פטנטי ג'אווה שנמצאים כעת ברשותה, ודחתה את הצעת הפשרה בטענה שהוצעו לה פיצויים נמוכים מדי

יוסי גורביץ 10:5503.04.12
השופט שפיקח על שיחות הפשרה בסכסוך בין אורקל לגוגל קבע כי הן קרסו, ומצא כי אין טעם לחדש אותן משום ששני הצדדים אינם מסוגלים להתקדם. השופט, פול גרוואל, כתב בפסיקתו כי בסופו של דבר, "יש מקרים שצריכים להגיע לבית המשפט". המשפט של אורקל נגד גוגל צפוי להתחיל בעוד כשבועיים,
ב-16 באפריל - כך דיווח אמש (ב') האתר סינט.

 

אורקל מאשימה את גוגל כי כאשר החליטה האחרונה לפתח את מערכת ההפעלה אנדרואיד, היא קיבלה החלטה אסטרטגית להשתמש בפטנטי ג'אווה של חברת סאן מבלי לשלם לה תמלוגים עבורם. הפטנטים של סאן, שנרכשה לפני כשנתיים על ידי אורקל, נמצאים כעת בידי האחרונה. בעוד שמדיניותה של סאן היתה להימנע ממאבקי פטנטים, מדיניותה של אורקל בתחום הפוכה.

 

במהלך השיחות ביניהן הציעה גוגל לאורקל אחוזים מהכנסותיה מאנדרואיד עד שנת 2018 כפיצוי: ההיקף הכספי המשוער של ההצעה לא נחשף, אך על פי המסמכים שהגישה גוגל לבית המשפט אורקל דחתה את ההצעה משום שהיתה נמוכה מדי. אורקל טענה בשעתו שהפיצויים שגוגל חייבת לה עשויים להגיע לשישה מיליארד דולר, אך במהלך הדיונים בין החברות הורידה את הסכום למאות מיליונים בלבד.

 

בידי אורקל נמצא מייל פנימי של גוגל שעשוי לגרום לה נזק משמעותי בבית המשפט: מסמך של אחד ממהנדסי ענקית הרשת, שמופנה למייסדי החברה לארי פייג' (שמשמש כעת גם כמנכ"ל גוגל) וסרגיי ברין. לפי המהנדס, אין תחליף מוצלח לג'אווה לצורך שימוש באנדרואיד, ועל החברה לפנות לסאן כדי לקבל הצעת מחיר. מהמסמך עולה, לכאורה, שגוגל ידעה שהיא מפירה פטנטים השייכים לסאן.

 

גוגל ניסתה בכל כוחה למנוע את חשיפת המסמך, ועוד יותר מכך למנוע את הפיכתו לראיה במשפט. בין השאר היא טענה שחל עליו חסיון עורך דין-לקוח, טענה שנדחתה על הסף משום שהיועצים המשפטיים של גוגל לא היו מכותבים עליו. בית המשפט דחה את בקשותיה של גוגל בנושא, המליץ לה להגיע לפשרה ואף ציין "אתם לא רוצים שמושבעים יראו את המכתב הזה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x