$
אינטרנט

השטן הגדול? אולפני הסרטים דווקא רצו לשתף פעולה עם מגה-אפלוד

מיילים שנחשפים כעת מעלים כי בטרם סגירתו בידי רשויות החוק, הביעו פוקס, וורנר ודיסני עניין בשיתוף פעולה עם אתר ההורדות - ואף הציעו להעלות אליו תכנים

עומר כביר 17:2626.03.12

אולפני הסרטים מנהלים בימים אלה מתקפה חריפה נגד אתרי ההורדות ברשת, שכבר הביאה לסגירת האתר הגדול בתחום, מגה-אפלוד. מפעיל האתר, קים דוטקום, שנעצר בניו זילנד ולאחר מכן שוחרר בערבות, ממתין בימים אלו לדיונים בבקשת ארה"ב להסגירו.

 

למרבה ההפתעה, מתברר כעת כי לפני סגירת מגה-אפלוד כמה מאולפני הסרטים הגדולים בהוליווד – דיסני, וורנר ופוקס המאה ה-20 – פנו אליו בבקשה לשיתוף פעולה. כך עולה, מתכתובות מייל שהגיעו לידי אתר חדשות שיתוף הקבצים TorrentFreak.

 

"כמה יישויות של חברת וולט דיסני מחזיקות בתכנים שהן מעוניינות להעלות לאתרכם", כתב למגה-אפלוד גרג פנדולה, פרקליט בכיר בדיסני. במייל, שנשלח באוגוסט 2008, מבקש נציג דיסני לבחון שינוי בתנאי השימוש במגה-אפלוד על מנת שתתאפשר העלאת אותם תכנים.

 

בינואר 2009 פנתה נציגת וורנר לאתר בהצעה מפתה: "אנחנו רוצים להציע הזדמנות להפיץ בסינדיקציה תכני בידור מרגשים (כמו קליפים וטריילרים של 'האביר האפל', 'הארי פוטר' ו'סקס והעיר הגדולה') למשתמשים שלכם". במייל מנציג אחר של האולפן, מנובמבר 2010, נשלחה הצעה לשפר את אופן הפצת התכנים: "אני רוצה לדעת האם האתר שלכם יכול לקחת פידי RSS. אנחנו רוצים להעלות את כל התוכן שלנו בבת-אחת, במקום קטע וידיאו אחד בכל פעם".

 

פוקס המאה ה-20, בבעלות ניוזקורפ של רופרט מרדוק, פנתה למגה-אפלוד בפברואר 2009 בבקשה לצרף את האתר לרשת הפרסום Fox Audience Network. "אנא הודיעו לי אם יש לכם זמן לשוחח על הדרכים שבהן אנחנו יכולים לפעול יחד כדי להניב הכנסות טובות יותר מהמלאי שלכם", נכתב במייל. מדובר באותו מלאי של קבצים פיראטיים שלדברי האולפנים גרם להם נזק של מאות מיליוני דולרים.

 

בתוך כך דוטקום עצמו זכה השבוע לקצת נחת מהקרבות המשפטיים שהוא מנהל, כשחגג את הולדת בנותיו התאומות מאשתו מונה. לזוג יש כבר שלושה ילדים נוספים – קימו, קיילו וקובי – ואפשר לשער שגם התאומות החדשות יזכו לשם המתחיל באות K.

 

דוטקום והתאומות דוטקום והתאומות צילום: cc by Torrentfreak.com
בטל שלח
    לכל התגובות
    x