$
IT בעולם

סקר: המנמ"רים מוטרדים מכך שמנהלים רואים בענן תחליף למחלקת המחשוב

72% מהנשאלים בסקר שערכה פורסטר עבור BMC הסכימו שהמנהלים העסקיים בחברות השונות מתייחסים לענן בדרך זו. 81% אמרו שאסטרטגיית ענן מקיפה נמצאת בארגונם בקדימות גבוהה

כלכליסט 12:5526.03.12

חברת התוכנה BMC ממצאי סקר ענן חדש שהזמינה מחברת המחקר Forrester Consulting, וממנו עולה כי המנמ"רים בחברות מוטרדים מכך שהמנהלים העסקיים של הארגון יוכלו לעקוף את מחלקת המחשוב ולרכוש בעצמם שירותי ענן.

 

לפי החברה הסקר כולל תשובות מעמיקות של מאות מנהלים ארגוניים בכירים

ומנמ"רים הממונים על תשתית המחשוב בארגונים בארה"ב, אירופה, ואסיה-פסיפיק. 81% מהמשיבים ציינו שאסטרטגיית ענן מקיפה נמצאת בארגונם בקדימות גבוהה לשנה הבאה.

 

מבין המנמ"רים שנשאלו, 72% הסכימו או הסכימו מאוד שהמנהלים העסקיים בחברה מתייחסים לענן כאל דרך להפסיק את התלות במחלקת המחשוב. שילוב הלחצים של הפחתת עלויות ופישוט מצד אחד והדרישה לספק ביצועים טובים, מהירים וזולים יותר פוגם ביכולתן של מחלקות המחשוב לעמוד בציפיות.

 

מחלקת המחשוב מתמודדת עם מורכבות משמעותית, מצב שאינו צפוי להשתנות בשנתיים הבאות: ממצאי הסקר חושפים ש-39% מהמשיבים דיווחו על קיומם של חמישה או יותר מאגרי שרתים וירטואליים, ו-43% מדווחים על שלוש יותר יותר טכנולוגיות Hypervisor. אין זה מפתיע לכן שהמחקר מצא גם שצמצום עלויות היא הקדימות הראשונה במעלה של מחלקות המחשוב לשנה הבאה, ואילו הפחתת המורכבות היא האסטרטגיה המובילה להשגת חיסכון.

 

היחידות העסקיות באמת מוכנים לעקוף את מחלקת המחשוב ולעבור לשירותי ענן ציבוריים, עובדה המוסיפה למורכבות המחשוב הארגוני. 58% מהמשיבים מנהלים עומסי עבודה קריטיים בענן הציבורי הבלתי מנוהל תוך התעלמות ממדיניות הארגון. רק ל-36% מהארגונים יש מדיניות המתירה שימוש בשירותי ענן ציבוריים. בנוסף, המשיבים ציינו שעננים ציבוריים שנרכשו על-ידי צוותים מחוץ למחלקת המחשוב מגבירים את המורכבות ואת הסיכון שלו חשופה החברה.

 

הסכמה שבשתיקה

 

לפי פורסטר, מחלקות המחשוב נמצאות במצב של "הסכמה בשתיקה" בידיעה שאין דרך אפקטיבית למנוע את רכישת שירותי הענן הציבוריים. הסקר חשף ש-79% מהמשיבים מתכננים בשנתיים הבאות לתמוך בהרצת עומסי עבודה קריטיים על עננים ציבוריים בלתי מנוהלים, בעוד ש-36% בלבד מאפשרים זאת כיום. נתונים אלה מעידים על הכרה גוברת בכך ששירותי ענן ציבוריים חייבים להיכלל באסטרטגיית ענן מקיפה של הארגון.

 

מחלקת המחשוב חשה שעליה לנהל את שירותי הענן הציבוריים, אבל יודעת שמתן רמות שירות גבוהות תהיה משימה קשה. 71% מהמשיבים סבורים שמחלקת המחשוב צריכה להבטיח ששירותי הענן הציבוריים ממלאים את דרישות החברה מבחינת ביצועים, אבטחה וזמינות, ו-61% מהמשיבים לסקר הסכימו שיהיה זה קשה לספק את אותה רמת ניהול בשירותי ענן ציבוריים ופרטיים.

 

העניין בענן היברידי משקף את הצורך הרחב בניהול מאוחד. כאשר נשאלו איזה סוג של ענן מעניין אותם במיוחד, התשובה המובילה (37%) היתה שענן היברידי, הרץ על שילוב של תשתיות פנימיות וחיצוניות. זאת, יחד עם ריבוי העננים הציבוריים ומידת המורכבות הגבוהה שעימה מתמודדות חברות, חושפים צורך לגישה מאוחדת בניהול מערכות.

 

"מנהלי מערכות המידע מרגישים את הלחץ הנובע מקיומם של שירותי ענן ציבוריים על הארגון וכתוצאה מכך, מקדמים גיבוש אסטרטגיית ענן מקיפה בארגוניהם בשנה הבאה", קבע המחקר. "אסטטרטגיה כזו חייבת לאפשר ענן שיאחד את ניהול המערכות הפרטיות והציבוריות, ימכן את המורכבות וייצור שקיפות כדי שהפונקציות העסקיות והמחשוביות יוכלו לנהל שיחה אמיתית לגבי העלויות."

 

"הסקר סייע לנו לזהות במדויק את הנקודות שמטרידות את המנהלים העסקיים ומנהלי המחשוב השואפים להתאים את אסטרטגיות המחשוב לטרנד של צריכת ענן ציבורית", אמר יורם אלול, מנהל אזור ישראל וטורקיה ב-BMC. "המסקנה היא שהצורך בסביבה מקיפה ואחודה הופך לקדימות העליונה ומצריך חיבור של הכל – מהמיינפריים עד לענן".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x