שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

רשות המסים בודקת אם NDS חייבת במס עקב מכירתה לסיסקו

החברה האם NDS גרופ הולדינגס רשומה כחברה בברמודה, ועל כן ייתכן שעסקת המכירה חייבת במס בישראל. מקורב לעסקה: “עסקת המכירה אמורה להיות פטורה ממס בישראל, אלא אם כן מישהו בעסקה עשה איזושהי שגיאה קריטית מבחינת תכנון המס"

הדר קנה 07:0720.03.12

רשות המסים בודקת האם עסקת מכירת NDS לענקית טכנולוגיית המידע סיסקו חייבת במס בישראל, כך נודע ל"כלכליסט".

 

בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי סיסקו מבקשת לרכוש את NDS, הנמצאת בבעלות משותפת של קרן פרמירה (51%) וניוז קורפ (49%), תמורת 5 מילארד דולר. חברת NDS לא פנתה
לרשות המסים לתהליך פרה־רולינג - תהליך בו החברה מבקשת החלטה מקדמית של רשות המסים לגבי היקף המס אותו תצטרך לשלם עקב העסקה הצפויה.

 

מומחה מס המקורב לעסקה טוען, כי “פעמים רבות בעסקאות של רכישה ומכירה מעין אלו לא פונים לשלטונות המס לבצע פרה־רולינג, מאחר שהחוק ברור בנושאים אלו. משמע - למכירה יש פטור ממס בישראל”.

 

עם זאת, רשות המסים נדרשת לבדוק את חבות המס של העסקה מבחינת הרישום של חברת NDS. החברה NDS גרופ רשומה כחברה בריטית, אך מעליה ישנה חברה הנקראית NDS גרופ הולדינגס והיא רשומה בברמודה.

 

"החוק הישראלי קובע לאור האמנה למניעת כפל מס, כי אם חברת NDS היא בריטית הרי שהיא אינה חייבת במס בישראל. עם זאת לחברות ברמודיות אין אמנת מס עם ישראל. לכן יש לבדוק מי מבצע בפועל את המכירה - החברה הברמודית או הבריטית. אם רוב הנכסים הנמכרים שייכים לחברה הברמודית הרשות יכולה לפנות לחברה ולבקש תשלום מס, ואילו אם הנכסים שייכים לחברה הבריטית, ככל הנראה העסקה פטורה ממס בישראל", מסביר מומחה המס המקורב לעסקה.

 

במידה שיתברר כי NDS חייבת במס ישראל, ייגבה ממנה מס חברות בגובה 25% מהרווח שנוצר מהעסקה - סכום שיכול להסתכם במאות מיליוני שקלים.

 

“הכלל הנוהג בישראל הוא שלקרנות יש פטור ממס על השקעות בישראל, החריג הוא שהן חייבות במס. מאחר שבעלת השליטה בחברה היא קרן - קרן פרמירה - אני מסיק שיש פטור ממס בעסקה האמורה", טוען מומחה המס.

“עסקת המכירה בין NDS לסיסקו אמורה להיות פטורה ממס בישראל, אלא אם כן מישהו בעסקה עשה איזושהי שגיאה קריטית מבחינת תכנון המס. מה שלא סביר שיקרה. רשות המסים בודקת עובדתית את עצם הפטור של העסקה מאחר שמדובר בהרבה מאוד כסף", מסביר מקורב לעסקה.

 

מרשות המסים נמסר בתגובה: “בשל חובת הסודיות הרשות אינה יכולה למסור פרטים בנושא".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x