$
אינטרנט

בית משפט בגרמניה: אתר ההורדות רפידשר יסנן קבצים מראש

בית משפט גבוה הורה לאתר שיתוף הקבצים הפופולרי לוודא מראש שמשתמשיו מעלים לשירות רק קבצים חוקיים. החברה שוקלת ערעור

יוסי גורביץ 11:0519.03.12

על רקע פרשת מגה-אפלוד, המאבק באתרי הורדת הקבצים נמשך: בית משפט גבוה בהמבורג קיבל את פסיקתם של בתי משפט בערכאות נמוכות יותר, והורה לאתר השיתוף הפופולרי רפידשר (Rapidshare) לסנן מראש את הקבצים המועלים אליו, ולא להסתפק במחיקת קבצים לאחר קבלת תלונה על הפרת זכויות יוצרים.

מרפידשיר, שמופעל משווייץ ונחשב לאחד מאתרי ההורדות הגדולים ברשת, נמסר בתגובה כי הם שוקלים להגיש ערעור על ההחלטה.

 

האתר TorrentFreak, העוקב אחר שיתוף הקבצים ברשת, ציין כי ארגוני המו"לים בגרמניה הביעו סיפוק ניכר מהפסיקה, אף שנימוקיה טרם פרסמו - מה שהכעיס את רפידשר. דובר החברה אמר לטורנטפריק כי "אין זה מקצועי להעריך פסיקה לפני שהנימוקים הכתובים שלה זמינים. רק לאחר מכן ניתן להעריך מי יכול לחגוג את פסק הדין כניצחון"

 

על פניה, הפסיקה של בית הדין הגרמני סותרת את פסיקת בית הדין לצדק של אירופה, שקבע בפברואר האחרון כי אתרי אחסון אינם יכולים לבחון את הקבצים המועלים אליהם מראש, משום שהדבר יפגע בפרטיותם של הגולשים כמו גם בחופש המידע שלהם.

 

רפידשר נקטה בחודשים האחרונים, בעקבות הפשיטה על מגה-אפלוד, שורה של צעדים שנועדו להבדיל אותה מהאתרים האחרים ובייחוד להרחיק ממנה פיראטים. בין השאר היא האטה משמעותית את מהירות ההורדה של משתמשים לא משלמים - מהלך שכמובן נועד לקדם גם את השירות בתשלום של האתר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x