שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

לייק? שבעה הרגלים מרגיזים של משתמשי פייסבוק

לעשות לייק לסטטוסים עצובים, להצטלם עם הנייד מול המראה ולהעלות תמונות של תינוקות. קבלו את מנהגי הפייסבוק הכי מעצבנים

סוכנויות הידיעות 22:2421.03.12

פייסבוק כבר הפך מזמן לחלק נכבד בחייהם של אנשים רבים, ונראה כי הגיע הזמן לערוך בחינה מחודשת של מערכת היחסים שלנו עם המקום שבו העולם אוהב לעקוב אחר האקס או האקסית ולגדל תירס בחווה במקביל. האתר HLN מציע לבחון מחדש כמה מכללי היסוד, וללמוד כיצד להימנע ממספר עבירות נפוצות, או בניסוח אחר: משבעת ההרגלים המעצבנים ביותר של משתמשי פייסבוק.

 

1. "לייק" על חדשות רעות. כשאתם לוחצים על כפתור הלייק רצוי שזה יהיה בתגובה לסטטוס משמח בנוסח "יצאתי לחופשת סקי, מת כבר לגלוש" ולא למשהו בנוסח "הלכתי לאיבוד ביער, יש פה דוב ענק,הסוללה עומדת להיגמר. הצילו!!!".

 

  צילום: cc by birgerking

משום מה ישנם אנשים שבוחרים להגיב באמצעות לייק על כל דבר, גם אם מדובר בסטטוס מדכא. למשל (סיפור אמיתי!) סטטוס שהודיע על מות אביו של הכותב  "זכה" ללא פחות מ-16 לייקים. האנשים האלו ניסו כנראה להביע תנחומים, אבל מן הסתם ישנן דרכים אחרות לעשות זאת באופן אלגנטי יותר. 

 

2. שיתוף-יתר בטעמכם המוזיקלי. העלאה אובססיבית של שירים לפייסבוק מקבילה להשמעת מוזיקה גרועה בקולי קולות ברדיו של הרכב. אתם לא מרשימים אף אחד כשאתם מפרסמים את טעמכם המוזיקלי ה"מדהים" קבל עם ועדה.

 

3. צפייה אובססיבית בתמונות של האקס/ית. סתם. זה דווקא בסדר גמור. בשביל זה בדיוק המציאו את הפייסבוק.

 

4. סטטוסים "רוחניים" או "מעוררי השראה". ייתכן שאתם שואבים סיפוק פילוסופי או אינטלקטואלי משיתוף פניני חוכמה, אבל הבעיה עם ציטוטים של פתגמים רוחניים היא שהם לא ממש מעוררים השראה אצל אף אחד. ואפילו אם כן, כולם שוכחים מהם במהלך השנייה שלוקח להם לגלול לסטטוס הבא.

 

בקיצור, אם יש לכם ציטוט שמזכיר מדבקות לחלון האחורי של האוטו – פשוט אל תפרסמו אותו.

 

5. צילום עצמי עם מצלמת הטלפון שלכם. כן, כן, כולנו עשינו את זה, אבל זה לא אומר שצריך להמשיך לעשות את זה גם אם אין מישהו אחר בסביבה שיכול לצלם אתכם. פשוט התאפקו. התמונות הללו לעולם אינן מחמיאות – הן  מצולמות באמצעות יד המושטת קדימה ולמעלה והתוצאה היא דמות מעוותת. והכי חשוב – אל תצלמו תמונות של עצמכם מול המראה. לתשומת לבכם בנות הטיפש-עשרה ומנפחי השרירים למיניהם.

 

6. אולי די כבר עם כל צילומי התינוקות??? זו לא תחרות. לכולנו יש ילדים מהממים ולא צריך לפרסם את מתיקותם על בסיס יומי או אפילו שבועי. לפעמים עמוד הפייסבוק נראה כמו פעוטון.

 

נקודה נוספת למחשבה בעניין זה – תמונות אלו מן הסתם גורמות לאי נוחות רבה בקרב חבריכם נטולי הילדים השומעים את השעון הביולוגי שלהם מתקתק ברעש הולך וגובר. זה כמעט כמו התגרות – למה שלא תתחילו פשוט לזרוק עליהם מוצצים ודי?

 

7. צורך בתשומת לב באמצעות סטטוסים מעורפלים שנראים כאילו השמטתם את ההמשך החשוב. למשל "כרגע שמעתי דבר מדהים!!!", "התרגשות...", "אוף, נמאס לי". הפסיקו לנסות לקבל תגובות, זה גורם לכם להיראות נואשים. פשוט תכתבו מה שאתם רוצים לומר. ולא – המתח ממש לא הורג אותנו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x