$
אינטרנט

ארה"ב הגישה בקשה להסגרת קים דוטקום

הליך ההסגרה של מייסד מגה-אפלוד ושלושה עובדים אחרים באתר ההורדות צפוי להתחיל בניו זילנד בעוד חמישה חודשים. הארבעה מואשמים בעבירות פליליות על חוק זכויות היוצרים

יוסי גורביץ 10:4305.03.12

ארצות הברית הגישה אתמול (א') בקשה רשמית להסגרת קים דוטקום, מייסד אתר שיתוף הקבצים מגה-אפלוד, ונגד שלושה מעובדי החברה - כך מדווח "הניו זילנד הראלד". הבקשה הוגשה באמצעות עורכי דין בניו זילנד, שם נעצרו הארבעה (ולאחר מכן שוחררו למעצר בית). הם מואשמים בעבירות פליליות על חוקי

זכויות היוצרים.

 

דוטקום ואנשיו נעצרו בפשיטה רחבת היקף של היחידה הניו זילנדית למלחמה בטרור על המתחם שלו בסוף חודש ינואר. התנהלות זו, בתגובה לעבירה שנתפסת לרוב כעוולה אזרחית, עוררה ביקורת רבה ברחבי העולם - וארגון ההאקרים אנונימוס יצא למתקפה רחבת היקף נגד אתרים שונים. במקור נחשד דוטקום גם במרמה ובהלבנת כספים, אך מהדיווח של ה" הראלד" נראה כי האישומים הללו הוסרו.

 

הליך ההסגרה, שאמור להתחיל באוגוסט, צפוי להיות ארוך ומפותל. דוטקום שוחרר למעצר בית לפני כשבועיים, ועורכי דין המייצגים את ארה"ב ניסו לשווא לערער על השחרור. התביעה האמריקאית טוענת כי מגה-אפלוד היתה מזימה שמטרתה לאפשר לגולשים להוריד סרטים ושירים מבלי לשלם עליהם, וכי היא גרמה לתעשיית התוכן האמריקאית נזק שנאמד בחצי מיליארד דולר. בין השאר טענו התובעים כי האתר תיגמל משתמשים שהעלו אליו סרטים פופולריים.

 

דוטקום טען בתגובה כי הרשויות בארה"ב פועלות כדי להגן על מונופולים ועושות את רצונה של תעשיית הסרטים. עורך דינו של דוטקום, עירא רותקן, תקף את הממשל האמריקאי בשל הפעלת הליך פלילי ולא אזרחי, ובשל ההתעקשות על מעצרו של דוטקום, דבר המפריע לו להיערך כיאות להגנתו - בכלל זה להתנגדות להליך ההסגרה. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x