$
IT בישראל

יואל יסקרוביץ': "גלאסהאוס ישראל עומד בפני משבר תזרימי"

החברה מעסיקה כ-200 עובדים. שלוש קבוצות צפויות להגיש השבוע הצעות רכש לרכישת גלאסהאוס במליוני שקלים בודדים

אסף גלעד 11:3904.03.12

החל מירוץ נגד השעון למנוע התמוטטות של חברת פתרונות ושירותים בתחום תשתיות ה-IT גלאסהאוס מרעננה, המעסיקה כ-200 עובדים ואשר נקלעה לקשיים לא צפויים, בעקבות כישלון הנפקת חברת האם בארצות הברית, לפני כמה חודשים.

 

יואל יסקרוביץ', מנכ"ל גלאסהאוס ישראל, שלח בימים האחרונים

מכתב למנהלי גלאסהאוס העולמית שבו הוא מתריע בפניהם על משבר אליו צפויה החברה להקלע. "בחודשים האחרונים הגענו למסקנה שהחברה הישראלית עומדת בפני משבר תזרימי", כותב יסקרוביץ'.

 

"המצב אף החמיר לאחר שההנפקה הצפויה לא יצאה אל הפועל, והמנכ"ל מארק שירמן איבד את משרתו. במהלך התקופה הזו הבנקים קיצצו לנו את קו האשראי ב 150 אלף דולר לערך" מוסיף יסקרוביץ'.

 

"נזקקנו לעמוד בפני תשלומים משמעותיים, ואילו גלאסהאוס העולמית לא הזרימה לנו את המזומן שביקשנו. במצבנו הנוכחי, אנו זקוקים ל 1.5 מיליון דולר כדי להמשיך בפעילות הרגילה. זה אפילו נמוך מאותם 4 מיליון הדולר בקו אשראי שהיה לנו כאשר הצטרפתי לחברה" יסקרוביץ' מסכם.

 

שלוש קבוצות צפויות להגיש השבוע הצעות רכש לרכישת גלאסהאוס במליוני שקלים בודדים. טלדור תקשורת אשר הינה קבוצה בתוך טלדור הציבורית, אמן מחשבים וקבוצת משקיעים, בוחנים רכישת החברה שהנפקת חברת האם שלה בארה"ב נכשלה; בנק לאומי סגר את קווי האשראי לחברה

 

לכלכליסט נודע, כי בימים האחרונים נענו שלוש קבוצות להצעות רכש של גלאסהאוס הישראלית ואף החלו בבדיקות נאותות (דיו-דיליג'נס). מדובר בחברת טלדור תקשורת הציבורית, אמן מחשבים, שפועלת באמצעות דורון רוזנבלום, לשעבר מנכ"ל גלאסהאוס, וקבוצת משקיעים פרטית.

 

המועד האחרון להגשת ההצעות הוא השבוע ובגלאסהאוס עוקבים מקרוב אחר התהליך, מחשש שעיכוב במכירה יגרום להרעה מיידית, עד כדי סגירת החברה ופיטורי כ-200 עובדים.

 

החברה הישראלית נמכרה לפני כ-5 שנים לחברת גלאסהאוס האמריקאית, בסכום של כ-100 מליון שקל. כעת, מדובר על מכירה בהיקף שיגיע לכ-5 מליון שקל לכל היותר.

 

בעקבות נסיונות חוזרים ונשנים שנכשלו של החברה האמריקאית לגייס הון בהנפקה, נקלעה החברה העולמית לקשיים כספיים ועל פי דו"חות חברת האם, היא צברה בשנים האחרונות חובות בהיקף של עשרות מליוני דולרים, בהם חוב של יותר מ-10 מליון דולר שלוותה מחברת המחשבים דל.

 

גלאסהאוס מספקת קשת רחבה של פתרונות ושירותים בתחום תשתיות מחשבים, אחסון וגיבוי מידע, וירטואליזציה ובסיסי נתונים. בין לקוחות החברה בישראל – החברות הגדולות במשק, גופים ומשרדים ממשלתיים, בנקים וחברות אשראי, חברות ביטוח, חברות סלולר ותקשורת.

 

בעקבות המשבר שאליו נקלעה החברה האמריקאית ואשר השפיע מיד על החברה הישראלית, סגר בנק לאומי את קווי האשראי לחברה הישראלית. סמנכ"ל הכספים של החברה התפטר לפני כמה ימים, ולחברה הישראלית חובות לספקים בהיקף לא ידוע.

 

פאטריק ג'יי סקאנל ג'וניור, נשיא ומנכ"ל גלסאהוס, אמר בתגובה: "כחלק ממדיניות החברה איננו מגיבים לשמועות על נושאים כגון רכישות וכיוצא באלה. עם זאת, המאמר שפורסם מבוסס על ספקולציה, כולל הצהרות שאינן מדויקות ומתייחס לנתונים כספיים ישנים ובכך גורם לחששות בקרב עובדינו, לקוחותינו וגורמים אחרים. לפיכך בחרנו לפרסם את תגובתנו".

 

עם זאת, ולמרות העובדה כי סקאנל ג'וניור מכנה את הכתבות בתקשורת כ'ספקולציות' , מציין יסקרוביץ' במכתבו כי "עד לסיום תהליכי המכירה, נזדקק להזרמה של מזומנים בכדי לתמוך במחוייבותנו לעובדי הממשלה ולספקים".

 

"גלאסהאוס נוקטת באסטרטגיה למיקסום רווחיות ותזרים מזומנים חיובי. הן הסניף הישראלי והן גלאסהאוס טכנולוגיות העולמית נהנים מן הביקוש האדיר הקיים בשוק לשירותי החברה, במיוחד לאור המורכבות והעלויות הכרוכות בענן, וירטואליזציה ודרישות תשתית אחרות, כמו גם איומים גוברים על בטחונם של מסדי נתונים. הסניף הישראלי השיג ב- 2011 רווחיות וצמיחה בשיעור של - 36% בהשוואה לאשתקד, וגלאסהאוס טכנולוגיות העולמית השיגה אף היא רווחיות, וכן צמיחה, בשיעור של 33% באותה תקופה" מוסיף סקאנל.

 

"גלאסהאוס ישראל פועלת בהצלחה יתרה בשוק דינמי זה", המשיך סקאנל, "הספקולציה על הדרדרות כלשהי של עסקי החברה, או על סגירה ופיטורי עובדים, איננה מבוססת לחלוטין. כל הצעה פוטנציאלית לרכישת הסניף הישראלי המהווה נתח מצליח ביותר בחברה, תשקל אך ורק במידה ותשמור באדיקות על האינטרסים של לקוחותינו, עובדינו והחברה".

 

החברה מציינת כי הצהרה זו ניתנה כחריגה חד-פעמית ממדיניותה שלא להגיב על שמועות, וכי בעתיד תדבוק במדיניותה זו.

 

בסוף השבוע, פעלו האמריקאים להרגעת הרוחות בקרב העובדים והספקים, על מנת למזער נזקים ובעיקר להרגיע את העובדים החוששים למקום עבודתם. היום צפויה להתקיים אסיפה שבה יציג המנכ"ל, יואל יוסקרוביץ', בפני העובדים הקבועים, את השתלשלות האירועים וההתפתחויות הצפויות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x