• תפריט
מכשירים

"גלקסי אס 3 יושק במקביל לעולם, 3 מכשירי ווינדוס פון ייצאו בעברית"

מנכ"ל סאני דוידי פיאמנטה מדבר על התוכניות של יבואנית סמסונג ל-2012 ועל רשת החנויות שתפתח, ומגן על התנהלות חברות הסלולר: "הלקוח הישראלי מקבל תנאים שאין בשום מקום בעולם"

דוידי פיאמנטה, מנכ"ל סאני יבואנית סמסונג בישראל, מציג בפני "כלכליסט" את תוכניותה של החברה לשנה הקרובה. לדבריו גלקסי אס 3, הגרסה הבאה של סמארטפון הדגל מתוצרת סמסונג, תגיע לארץ במקביל לשאר העולם, וכן מתוכננת השקה של שלושה מכשירי ווינדוס פון חדשים.

 

"התכנון הוא להשיק את המכשיר בו זמנית בכל העולם, גם בישראל", סיפר פיאמנטה על הגלקסי אס 3, "יש כבר צוות פיתוח שעובד על ההתאמה לישראל, אבל אי אפשר כרגע לחשוף פרטים על מועד ההשקה או המחיר. גם לנו הוא לא ידוע. אני יכול להתחייב לך שנקבל את המכשיר באותו יום כמו שאר העולם. מתי המכשיר ייצא לכל הספקיות - זה תלוי בהן".

 

פיאמנטה ציין כי עד כה נמכרו בארץ יותר ממיליון מכשירי גלקסי 1 ו-2 דרך סאני. "גם את האס 2 השקנו מאוד מהר, לפני רוב המדינות באירופה וארצות הברית. אנחנו מקבלים מסמסונג אחלה תמיכה, וזה מאפשר לנו להשיק מוצרים קרוב מאוד למועד ההשקה העולמי".

 

מנכ"ל סאני ציין כי סמסונג תשיק בחצי השני של השנה שלושה מכשירי ווינדוס פון, שישתמשו באפולו - הגרסה החדשה ביותר של מערכת ההפעלה, שכבר תתמוך בעברית. "אנחנו נביא את שלושת המכשירים האלה", הבהיר. לאחרונה הודיעה מיקרוסופט כי תשיק בישראל את חנות היישומים של ווינדוס פון, ונוקיה ישראל ציינה בפני "כלכליסט" כי השפות השמיות יגיעו למערכת ההפעלה בין אוגוסט לספטמבר.

 

פיאמנטה הוסיף כי החברה מתכננת להשיק רשת חנויות משלה, שאינן קשורות לחברות הסלולר. החנות הראשונה תיפתח בדיזנגוף סנטר ב-15 באפריל, ובהמשך ייפתחו גם חנויות בחיפה ובבאר שבע, ומתקיימים מגעים לפתיחת חנות בירושלים.

 

"החנויות יציגו מכשירים שלא נמכרים דרך המפעילות, וכן אפשרות להתנסות בטלפונים חכמים וטאבלטים", סיפר, "נעזור להוריד אפליקציות ולהתקין רומים שלנו. אנחנו לא נסייע להתקין רומים של אחרים, כי זה יבטל את אחריות הצרכן ויכול לדפוק את המכשיר. גם אפל מסירה את האחריות כשאתה פורץ את המכשיר". פיאמנטה ציין כי בחנויות לא יימכרו כל המכשירים של סמסונג, שחלקם משווקים בידי חברות אחרות. עם זאת, החנויות יאפשרו גם להתנסות גם במחשבים הניידים של סמסונג, בטלוויזיות ובמצלמות.

 

גלקסי אס 2. השלישי בדרך גלקסי אס 2. השלישי בדרך צילום: בלומברג

 

"מרוצה מהספקיות"

 

בשיחה עמו הגן פיאמנטה על התנהלותן של חברות הסלולר, שסופגת ביקורת רבה מצד הצרכנים - הקשורה בין היתר למחירים הגבוהים שנגבים עבור מכשירים סלולריים ביחס לחברות פרטיות.

 

"אני מרוצה מהחבילה הכוללת שהספקיות מוכרת. במשך שנים עבדתי באירופה, עם הספקיות הכי גדולות. נתתי שירות למיליוני אנשים במשך השנים. כשאתה רואה מה הלקוח הישראלי מקבל, אין את זה בשום מקום בעולם.  אם תקנה מכשיר באירופה ותיגש לתקן אותו - תקבל אותו בחזרה אחרי שבוע. מה שמקבלים בארץ, עם החזר זמן אוויר, תיקון במקום, מכשירים חלופיים, תמיכה בעשרות נקודות מכירה - אין דברים כאלו. קל לתקוף את הספקיות, אבל צריך להסתכל על מה שאתה מקבל".

 

לדברי פיאמנטה חוק ניתוק הזיקה, המאפשר לקבל מחברות הסלולר הטבות גם עבור מכשירים שנקנו בחנויות פרטיות, השפיע בעיקר על מכירות האייפון 4S והגלקסי אס 2. באשר לסיכוי שווינדוס פון ונוקיה יצליחו להציב תחרות של ממש מול אפל וגוגל, אמר פיאמנטה: "אני מאוד בעד תחרות. אשמח אם הם יעשו קאמבק".

 

*הכותב הוא אורח נוקיה-יורוקום בתערוכה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x