$
פטנטים וקניין רוחני

בלעדי ל"כלכליסט": טראפיקס נמכרת ב־135 מיליון דולר, יותר מפי 11 מההשקעה

רק לפני שלושה חודשים השלימה טראפיקס גיוס של 7 מיליון דולר באמצעות קרן ההון סיכון בסמר, וכעת היא נמכרת לחברת התוכנה האמריקאית F5. בחברה השקיעו היזם והמשקיע הסדרתי בני שניידר והאחים שקד, מייסדי קבוצת ההימורים 888

אסף גלעד 06:5620.02.12

עדכון 13:35: F5 אישרה רשמית את הרכישה.

 

טראפיקס הישראלית, שהיזם והמשקיע הסדרתי בני שניידר הוא אחד מבעלי המניות בה (4%), נמכרת תמורת כ־135 מיליון דולר (500 מיליון שקל) לחברת התוכנה האמריקאית F5 - כך נודע ל"כלכליסט". בטראפיקס, המספקת למפעילות סלולריות שירותי תוכנה,

ניהול תקשורת ועומסים לרשתות הדור הרביעי, הושקעו מאז הקמתה 12 מיליון דולר בלבד (כ־47 מיליון שקל).

 

האקזיט של טראפיקס נחשב מהיר יחסית, כיוון שרק לפני שלושה חודשים הובילה קרן ההון סיכון בסמר סבב גיוס בהיקף של 7 מיליון דולר לחברה ובקופת טראפיקס נותרו עדיין מזומנים מגיוס זה. מלבד בני שניידר וקרן בסמר (25%), השקיעו בחברה גם האחים שקד (15%), ממייסדי קבוצת ההימורים 888. קרן סטייג'וואן של יובל כהן (30%), שאינה מבצעת עוד השקעות חדשות, תרוויח גם היא מהעסקה כאחת המשקיעות הראשונות בטראפיקס.

 

מוצריה של טראפיקס מבוססים על קוד פתוח, המאפשר למפתחים חיצוניים לפתח להם יישומים משלימים, וכ־25 חברות בעולם כבר אימצו את פתרונותיה, ובהם פראנס טלקום ווימפלקום הרוסית. ביוני האחרון הודיעה החברה על התקנה אצל "מפעילה סלולרית מהשורה הראשונה" בארה"ב.

 

טראפיקס נוסדה ב־2004 על ידי בן וולקוב (שמחזיק 6% מהמניות), גיל שפרן, דני טופר וד"ר אייל פלשטיין המכהן כיום כסמנכ"ל אבטחת מידע ברדוור. הכנסות החברה מוערכות במיליונים בודדים, והכנסותיה ב־2011 צמחו בכ־400% ביחס לשנה הקודמת. על פי חברת המחקר IVC, החברה שבסיסה בהוד השרון מעסיקה כ־100 עובדים, והיא עתידה לגייס עשרות עובדים נוספים בישראל.

 

שניידר, שמכהן גם כיו"ר טראפיקס, נחשב לאחד היזמים הבולטים בענף ההייטק הישראלי בעשור האחרון ופעיל במיוחד בזירת האקזיטים. לפני יותר משלוש שנים מכרו שניידר ושותפו רמי תמיר את חברת קומראנט לענקית התוכנה רד־האט, תמורת 115 מיליון דולר. קודם לכן מכרו שניידר ותמיר את החברות שהקימו, פנטאקום ופי־קיוב, לסיסקו בסכום כולל של 320 מיליון דולר.

 

F5 נחשבת למובילה עולמית במוצרים לניהול תעבורת יישומים ברשתות תקשורת, והיא מתחרה ברדוור הישראלית. החברה, שמחזיקה בארץ מרכז מו"פ, רכשה בקיץ האחרון את נכסיה של קרשנדו הישראלית, וב־2004 רכשה את מגניפייר הישראלית תמורת 29 מיליון דולר. את הרוכשת F5 ייצגה בעסקה עו"ד ג'נט לוי־פחימה ממשרד הרצוג פוקס נאמן ואת טראפיקס ייצג עו"ד דניאל מרכוס ממשרד עמית פולק מטלון. 

 

טראפיקס

תחום עיסוק: שירותי תוכנה, ניהול תקשורת ועומסים לרשתות סלולר

הקמה: 2004

משקיעים: בני שניידר, קרן בסמר, האחים שקד, קרן סטייג'וואן

משרד ראשי: הוד השרון

מספר עובדים: 100

הכנסות: מיליוני דולרים בודדים בשנה (הערכה)

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x