$
חדשות טכנולוגיה

טייוואן: צעיר מת במהלך משחק מחשב, מסביבו המשיכו לשחק

צ'ן רונג-יו בן ה-23 מת לאחר מרתון של משחק האסטרטגיה הפופולרי League of Legends בבית קפה אינטרנט בטייפי. מותו התגלה רק מספר שעות לאחר מכן

רחל בית אריה 13:4805.02.12
גיימר טייוואני צעיר מת בשבוע שעבר במהלך משחק בקפה אינטרנט בטייפי, בירת טייוואן. סיבת המוות היא ככל הנראה דום לב. כעת מתברר כי הגיימר נשאר ישוב מול המחשב לפחות תשע שעות לאחר מותו, עד שעובדת במקום שמה לב לגופה. משטרת ניו-טייפי מסרה לעיתונות המקומית כי שלושים גיימרים אחרים ישבו באותו חדר במהלך אותן שעות ולא חשו שקורה לידם משהו לא שגרתי.

 

הצעיר בן ה-23, צ'ן רונג-יו הגיע למקום ביום שלישי בלילה. כאמור, עובדת המקום הבחינה בגופתו רק ביום רביעי בערב. עובדת אחרת במקום ראתה אותו משוחח בטלפון מספר שעות לפני שנמצא מת, אך אין אפשרות לקבוע מתי בדיוק אירע מותו וכמה שעות נשארה הגופה בחדר מבלי שאיש יבחין במוות. "ראיתי שהראש שלו שמוט אך חשבתי שהוא רק מנמנם" סיפרה העובדת במקום למשטרה.

 

 

 

היא הבחינה במותו רק כאשר ניגשה להעיר אותו, לאחר שהסתיים זמן המשחק אותו רכש - מרתון של 23 שעות ב- League of Legends, אחד ממשחקי האסטרטגיה/תפקידים הפופולריים ביותר במזרח הרחוק ובמערב. השוטרים שהגיעו למקום סיפרו גם שהשחקנים האחרים במקום לא הביעו התעניינות בחקירה או במוות וביקשו להמשיך לשחק גם תוך כדי עבודת המשטרה.

 

וואנג צ'ין-שואו, סוציולוג מהאוניברסיטה הלאומית צ'ינגחואה בטייפי אמר לעיתון "סטרייט טיימס" שהתמכרות למשחקי רשת עלולה לטשטש אצל גיימרים את ההבחנה בין העולם האמיתי לזה הוירטואלי. "שקיעה ארוכת טווח לתוך עולם וירטואלי, בעיקר כזה שיש בו הרג ואלימות, עלולה להפוך את המשחקים לחסרי רגישות כלפי סביבתם האמיתית" אמר וואנג.

 

משפחתו של צ'ן, מהנדס שעבד בתחנת טלוויזיה מקומית, מסרה לרשת טלוויזיה בטייוואן כי הוא סבל מבעיות לב וטופל בבית חולים לפני מספר חודשים. מחקרים שונים בעשור האחרון מצאו קשר בין ישיבה ממושכת לבעיות לב.

 

תמונת הצעיר המת, בתנוחת ישיבה כשידיו עדיין מושטות לעבר המקלדת, פורסמה באתרים רבים בטייוואן ובסין ועוררה סערה תקשורתית ושאלות קשות. התמכרות למשחקי וידאו ומשחקי אינטרנט מוכרת כבעיה נפשית בכמה ממדינות מזרח אסיה ומדי פעם צצים דיווחים על שחקנים מכורים בסין ובדרום קוריאה ששיחקו עד למותם, או שהגיעו לבית חולים במצב קשה עקב תשישות וחוסר שינה.

 

עם זאת, למרות הדיווחים התכופים, יש לציין כי המקרים האמיתיים הם בודדים ונדירים, והרשויות המקומיות במדינות אסיה העבירו חוקים המגבילים את שעות המשחק המותרות. במקרה אחר של התנהגות קיצונית בשנה שעברה, בני זוג סינים נחקרו במשטרה בחשד כי מכרו שלושה ילדים שנולדו להם כדי לממן את תחביבם לשחק משחקי רשת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x