$
חדשות טכנולוגיה

האיחוד האירופי חוקר את סמסונג

יצרנית הגלקסי חשודה שהפרה את חוקי ההגבלים העסקיים במסגרת מאבקה המשפטי באפל, ועשתה שימוש לרעה בפטנטים שאמורים להיות זמינים לציבור

יוסי גורביץ 14:4401.02.12
האיחוד האירופי הודיע אמש (ג') רשמית כי החל בחקירה כנגד סמסונג, בניסיון לברר האם היא הפרה את חוקי ההגבלים העסקיים בכך שניסתה למנוע מחברות אחרות שימוש בפטנטי FRAND שלה, כחלק מנסיונות ההתגוננות של ענקית האלקטרוניקה הקוריאנית נגד תביעות הפטנטים של אפל. סמסונג מסרה בתגובה
כי טרם קיבלה הודעה רשמית על כך ובינתיים אין בכוונתה להגיב.

 

פטנטי FRAND (ראשי תיבות של Fair, Reasonable and Non-Discriminatory) הם פטנטים שעוסקים בעיקרים בתקנים ולא בהמצאות חדשות של ממש. המקובל הוא שגם אם חברה הצליחה לקבל פטנט על תקן, מצופה ממנה להניח לחברות אחרות להשתמש בו, גם אם תמורת תשלום.

 

כחלק מנסיונות ההתגוננות של סמסונג נגד תביעות הפטנטים של אפל, ניסתה החברה למנוע את מכירתם של כמה גאדג'טים במספר מדינות אירופיות - במיוחד האייפון 4S. סמסונג טענה שהמכשירים משתמשים בחיבור 3G, שעליו יש לסמסונג פטנט. שורה של בתי משפט באירופה דחו את המהלך: בית המשפט ההולנדי קבע באוקטובר 2011 כי מדובר בפטנט FRAND, והורה לשני הצדדים להגיע להסכם על תנאים שבמסגרתם תשלם אפל לסמסונג תמורת השימוש בו.

 

כחלק מקביעת התקן של 3G, נכנסה סמסונג להסכם עם מכון תקני התקשורת האירופי (ETSI), ובו הסכימה לאפשר שימוש בפטנטים שלה בתחום. האיחוד האירופי הביע דאגה מהשימוש של סמסונג בפטנטי FRAND בסוף 2011, וכעת הגיעה החקירה הרשמית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x