$
הייטק והון סיכון

קרן אנדרסן הורוביץ השלימה סבב גיוס של 1.5 מיליארד דולר

קרן ההון סיכון, שהיא אחת הפעילות ביותר בתחום הטכנולוגיה בעולם, גייסה בעבר 950 מיליון דולר בשני סבבים והייתה מעורבת ברכישת סקייפ מאיביי ומכירתה מחדש למיקרוסופט

הראל עילם 18:3231.01.12
קרן ההון סיכון אנדרסן הורוביץ, אחת מהקרנות הפעילות ביותר בתחום הטכנולוגיה, השלימה את סבב גיוס הכספים שלה בסך 1.5 מיליארד דולר. הקרן גייסה בעבר 950 מיליון דולר בשני סבבים והייתה מעורבת ברכישת סקייפ מאיביי, הפיכתה לחברה עצמאית ומכירתה מחדש למיקרוסופט ברווח משמעותי של
200%.

 

הקרן הוקמה במקור על ידי צמד היזמים והמולטי-מיליונרים מארק אנדרסן, מייסד נטסקייפ, ובן הורוביץ, מייסד Opsware. שניהם הצליחו למכור את החברות שלהם עבור למעלה ממיליארד דולר. מאז הקמתה, הקרן התפרסמה בהשקעות האגרסיביות שלה בכל חברות הניו-מדיה הגדולות, ביניהן פייסבוק, גרופון, טוויטר, סקייפ, סקוור, דיג, באמפ, אינסטגרם, זינגה ו-AirBNB.

 

היא גם הקרן הראשונה שהשקיעה סכום משמעותי בפורסקוור והשקיעה במספר חברות שכבר ביצעו אקזיטים, כגון פלת'ר שנרכשה על ידי טוויטר וגרופון וזינגה שביצעו הנפקה פומבית.

 

בן הורוביץ הוסיף ואמר: "אנו מקימים מחדש את החזון של קרן הון סיכון מודרנית, ויזמים מגיבים אלינו היטב. תוכנה היא המניע מאחורי כל התנופה התעשייתית בעשור הקרוב. אנו ממוקדים ביצירת שיתופי פעולה עם הממציאים הטובים ביותר, המעוניינים להגיע לשווקים הגדולים ביותר." הוא ציין כי במהלך 2011, החברה ערכה 600 מצגות במשרדיה, וקישרה בין החברות שלה ו-3,000 בכירים מחברות ענק.

 

הורוביץ ציין כי החברה מעדיפה להתמקד בחברות שמציגות "מוצר פשוט אך מתוחכם מאחורי הקלעים", במקום פיתוח ספציפי כגון אפליקציה. הוא ציין, בין השאר, חברות כגון פייסבוק, פורסקוור וסקוור, שהקימו מערכות מתוחכמות שנמצאות בשימוש על ידי מאות מיליוני משתמשים. "אלו חברות מתעתעות. הם לא רואים את התחכום בגלל שהוא נסתר מהמשתמשים".

 

הוא גם התחייב לשמור על האסטרטגיה של החברה שאינה מתמקדת בהשקעות בנקודה מסוימת (כגון השקעות ראשוניות או בשלבים מאוחרים). עם זאת, הוא כן אמר שהחברה תנסה להמנע מהשקעות בשלבים מאחורים. "אם החברה כבר מופיעה בעיתונות, זה כנראה מאוחר מדי עבורנו. יש הרבה מאוד כסף שמגיע מקרנות גידור ואנחנו לא רוצים להתחרות בהם. אנחנו מעדיפים להשקיע בשלבים מוקדמים יותר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x