$
סטארט-אפים והון סיכון

לי-קא שינג מכה שלישית: משקיע בסטארט-אפ הישראלי אונאבו

המיליארדר מהונג קונג מוביל סבב גיוס של 10 מיליון דולר לחברה המציעה אפליקציה לחיסכון בגלישה הסלולרית. השקיע בעבר בישראליות Waze ומג'יסטו, וכן בפייסבוק ובסירי

אסף גלעד 17:3824.01.12

השקעה שלישית למיליארדר לי-קא שינג בישראל בחודשים האחרונים: האיש שהתפרסם בזכות השקעותיו בפייסבוק ובסירי מוביל כעת גיוס של 10 מיליון דולר לחברת הסטארט-אפ אונאבו.

 

החברה מציעה אפליקציה חינמית הזמינה לאייפון ואנדרואיד, ומאפשרת לחסוך בהוצאות הגלישה הסלולרית באמצעות

דחיסת המידע המועבר בין הטלפון לרשת. החברה, שנחשפה לפני כשנה, זכתה ביולי האחרון בתחרות סטארט-אפים של הבלוג הנחשב VentureBeat.

 

גיוס ההון יתבצע באמצעות זרוע ההשקעות הפרטית של קא-שינג, הורייזון ונצ'רס. הוא יתבצע יחד עם קרן ההון סיכון של מוטורולה מוביליטי, והמשקיעים הקיימים של אונאבו: סקויה ומאגמה, שהשקיעו בעבר 3 מיליון דולר בחברה.

 

אונאבו השיקה אפליקציה סלולרית לאייפון ולאנדרואיד שדוחסת את המידע המועבר בין הרשת לטלפון באפליקציות נבחרות ובכך חוסכת למשתמש כ-80% בעלות הגלישה בסלולר. האפליקציה 'משתלטת' על פעילות התקשורת של המכשיר ומצמצת בעקבות כך את המידע המועבר לטלפון לשימושים חיוניים בלבד, כגון שירותי מייל, או אפליקציות פייסבוק, טוויטר או שירות המפות של גוגל. האפליקציה פועלת ברקע הפעילות בטלפון, ללא התערבות באפליקציות אחרות ולטענת החברה, היא איננה זוללת זכרון רב מהמכשיר, ובכך מאפשרת ריבוי משימות. נוסף על כך, מציגה האפליקציה מידע באשר לכמות המידע שהועבר עד כה.

 

לאחרונה השיקה שירות 'מיקור המון', המאפשר למשתמשי האפליקציה להתריע אחד בפני השני על כמות המידע שזוללת כל אפליקציה, ומציגה את המידע על כמות המשתמשים שהתקינו והסירו את האפליקציה, בדומה לשירות דומה שמציעה סולוטו למשתמשי המחשב האישי.

 

אונאבו איננה חושפת את נתוניה, אך לפי ההערכה היא חצתה את רף מיליון המשתמשים. כיום מונה החברה, שנסודה בידי רואי טיגר וגיא רוזן, 15 עובדים.

 

לקראת סוף השנה שעברה השקיע קא-שינג גם בסטארט-אפים הישראלים Waze ומג'יסטו, ולאחרונה הוא עלה לכותרות לאחר שהעביר מענק של רבע מיליון דולר לנער בן 16 מאוסטרליה שפיתח תוכנה לתמצות טקסטים ברשת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x