שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדעי החיים וקלינטק

פוליפיד גייסה 2 מיליון דולר

החברה, שפיתחה טכנולוגיה לשחרור תרופות בקצב מבוקר, גייסה את הכסף מקסניה וממשקיעים פרטיים. זהו הסבב השני שהיא עורכת

מאיר אורבך 11:1123.01.12

חברת הסטארט-אפ פוליפיד (PolyPid) מפתח תקווה, חברת-בת (22.3%) של קסניה המפתחת מוצרים לשחרור מקומי של תרופות בגוף, גייסה 2 מיליון דולר בסבב גיוס שני. ההשקעה גויסה מקרן קסניה ומשקיעים פרטיים, לאחר שב-2010 גייסה פוליפיד 1.4 מיליון דולר. שווי החברה אחרי הכסף מוערך ב-10 מיליון דולר.

מה דעתך על מניית קסניה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"הכסף שגויס ישמש להשקעות נוספות במחקר ופיתוח שיובילו למוצרים חדשים המבוססים על הפלטפורמה הטכנולוגית של החברה, ולעריכת ניסוי קליני בחולים הסובלים משברים פתוחים" אמר ד"ר נועם עמנואל, המנהל הטכנולוגי הראשי של פוליפיד.

 

הטכנולוגיה שפיתחה החברה מאפשרת שחרור תרופות בקצב מבוקר בטווחי זמן ממושכים במיוחד, וניתנת להתאמה למגוון רחב של תרופות: מולקולות קטנות, פפטידים, חלבונים ואף תרופות המבוססות על חומצות גרעין (DNA ו- RNA). הפלטפורמה מאפשרת לקבוע מראש את קצב השחרור הרצוי של התרופות ואת משך הזמן האופטימלי היכול להימשך עד מספר חודשים.

 

המוצר הראשון המבוסס על פלטפורמת פוליפיד הוא ה"בוניפיד", הנותן מענה לזיהומים הנגרמים בתהליך השיקום של שברים פתוחים. זיהומים אלו שכיחים במיוחד בשברים פתוחים חמורים, הנגרמים מפגיעות כמו תאונות דרכים, נפילות מגובה, או פציעות קרביות. הבוניפיד מבוסס על חלקיקים סינתטיים המשמשים לשיקום העצם הפגועה, כשהם מצופים בשכבה מיקרו-מטרית ייחודית המבוססת על הפלטפורמה הטכנולוגית של החברה.

 

לאחר ההשתלה משחרר הציפוי באופן הדרגתי, בקצב מתוכנן ולזמן ממושך תרופות אנטיביוטיות ישירות לסביבת העצם הפגועה. כתוצאה מכך, פועל המוצר לסילוק מחוללי הזיהום כמו גם בתמיכה ושיקום העצם הפגועה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x