$
אינטרנט

פרשת מגה-אפלוד: שני עצורים נוספים, המתחרים מתחילים להיזהר

Filesonic ו-Fileserve הקפיאו את שיתוף הקבצים, אתר אחר חסם גישה מארה"ב; 45 כרטיסי אשראי תחת שמות שונים נמצאו באחוזתו של מייסד מגה-אפלוד, פרקליטיו: "הוא אוסף כרטיסים, רובם לא בתוקף"

עומר כביר 11:3523.01.12
מתרחבים המעצרים בפרשת מגה-אפלוד: שני גברים נוספים שהואשמו במעורבות באתר ההורדות שנסגר בסוף השבוע נעצרו באירופה - כך מסרו הרשויות בניו זילנד, שבה עצורים כרגע מייסד האתר קים דוטקום ושלושה נאשמים נוספים.

 

לפי סוכנות הידיעות AP שני העצורים החדשים, אזרח גרמני ואזרח אסטוני, הואשמו כמו עמיתיהם בהפרות זכויות יוצרים ובהלבנת הון. הנאשם הגרמני נעצר במדינתו אחרי שהגיע לביקור מהפיליפינים. הוא לא צפוי לעבוד דיון הסגרה, שכן החוק הגרמני מונע מהמדינה להסגיר את אזרחיה למדינות זרות. לא ברור, בשלב זה, האם יישפט בארצו. הנאשם השני נעצר בהולנד. נאשם נוסף, אזרח סלובקי, טרם אותר.

 

הפרשה מתחילה לתת את אותותיה גם באתרים אחרים: אתר שיתוף הקבצים הפופולרי FileSonic.com הסיר אתמול את האפשרות לשיתוף ציבורי של קבצים שהועלו אליו. "ניתן להיעזר בשירותינו רק כדי להעלות ולהוריד קבצים שהמשתמש העלה בעצמו", נמסר בהודעה שפורסמה באתר. אתר ידוע נוסף, FileServe.com, נקט גם הוא צעד דומה.

 

שירות אחר, Uploaded.to, חסם לגמרי את הגישה לגולשים מארה"ב.אף על פי ששני האתרים לא פרסמו תגובה רשמית בנושא, תזמון של המהלך מעיד על כך שהוא נעשה בעקבות הפשיטה הבינלאומית והמעצרים של מפעילי מגה-אפלוד. מפעילי אתרי שיתוף ושליחת קבצים אחרים, כמו רפידשר, Box.net ו-YouSendIt, הביעו בשיחות עם כלי התקשורת ביטחון בכך שאתריהם לא ייפגעו מההתפתחויות.

 

ההודעה באתר Filesonic ההודעה באתר Filesonic צילום מסך: filesonic.com

 

45 כרטיסי אשראי תחת שמות שונים? "הוא אספן"

 

בניו זילנד נמשכים בינתיים הדיונים בבקשת הערבות של דוטקום. לטענת התביעה, הסיכון שינסה להימלט הינו "באזור הקיצוני ביותר של הסקאלה", כיוון שלדוטקום יש גישה לסכומי כסף נרחבים, מגוון זהויות בדויות והיסטוריה של הימלטות מהליכים משפטיים. "ה-FBI מאמין שהנכסים שנתפסו בפשיטות לא מייצגים את כל חשבונות הבנק הזרים שבבעלותו", נטען.

 

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי פרקליטיו של מייסד האתר הססגוני, המתנשא לגובה 2 מטר ושוקל 130 קילו, טענו מנגד: "הוא לא מסוג האנשים שיכולים לחמוק בקלות מרשויות המכס וההגירה שלנו". השופט דחה את החלטתו הסופית בסוגיה ליום רביעי, לאור מורכבותה.

 

במהלך הדיון נחשפו פרטים נוספים על הממצאים באחוזת דוטקום בניו זילנד, ובהם 45 כרטיסי אשראי שרשומים תחת שמות שונים ומחולקים בין שלושה ארנקים. לצדם נמצאו שלושה דרכונים. פרקליטיו של דוטקום הגיבו בהסבר מקורי: "מרשינו אוסף כרטיסי אשראי, רובם לא בתוקף", טענו. לדבריהם, דוטקום "מכחיש נחרצות כי פעל בניגוד לחוק, ומכחיש את קיומה של מגה-קונספירציה".

דוטקום. מסתבך והולך דוטקום. מסתבך והולך צילום: רויטרס

 

סופ"ש ב-10 מיליון דולר

 

במקביל התפרסמו פרטים נוספים על אורח החיים הנהנתני של מייסד מגה-אפלוד. דוטקום השקיע 3.2 מיליון דולר בשיפוצים באחוזתו, כולל מדשאות נרחבות ומטופחות, מזרקות, בריכות, שבילים מעוטרי דקלים ואבטחה מקיפה. באחוזה עצמה התקין דוטקום בריכה מחוממת בצמוד לחדר, שמולאה במי מעיין מיובאים וכללה רמקולים תת-מימיים וסולם מיוחד ששוויו לבדו נאמד ב-12 אלף דולר.

 

בסרטון שהופץ לאחרונה נראה דוטקום על סיפונה של "סופר יאכטה", מוקף בנשים חשופות חזה, בשעה שגברים מתיזים עליהם שמפניה - זאת במהלך "סוף שבוע מטורף" במונקו שעלותו 10 מיליון דולר. לפי הערכות ה-FBI, מאז 2010 הרוויח דוטקום 115 אלף דולר מדי יום מהאתרים השונים שהפעיל.

 

דוטקום עצמו שמר על רוח טובה במהלך הדיון המשפטי, והפגין את האישיות המוחצנת שהפכה אותו לסלבריטי בעולם הטכנולוגיה. במהלך הדיון הוא חייך ונופף ל-20 התומכים שמילאו את אולם בית המשפט. "היי חבר'ה, תודה שבאתם, אני מעריך את זה", הוא אמר עם תום הדיון, והוסיף ברכת "יום הולדת שמח" לאחת התומכות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x