$
התעשייה

אחרי מינוי אדן למנכ"ל אינטל ישראל: פסברג תכהן כמנהלת חטיבת הייצור

אדן, המכהן כיום כראש חטיבת המחשבים האישיים בענקית השבבים, הוביל בתערוכת האלקטרוניקה CES מצגת שספגה ביקורת קשה. דדי פרלמוטר זכה לקידום משמעותי בחברה העולמית

אסף גלעד 12:2822.01.12

אינטל שופכת אור הבוקר (א') על עתידה התעסוקתי של מקסין פסברג, מנכ"לית אינטל ישראל. על פי ההודעה פסברג תכהן כמנכ"לית חטיבת הייצור באינטל ישראל, ותתמקד בניהול פעילות הייצור ובהובלת המגעים עם הממשלה על הקמת שני מפעלים נוספים בישראל בתמורה למענק של כמיליארד שקל מהמדינה, דיונים שההחלטה בהם נדחתה לרבעון השני של השנה.

 

בסוף השבוע נודע כי מולי אדן, סגן נשיא בכיר באינטל העולמית וראש חטיבת המחשבים האישיים, יחזור לארץ  ויחליף את פסברג בתפקידה כמנכ"לית אינטל ישראל, ואף יקבל גם את התואר נשיא החברה המקומית. את מרכזי המו"פ של אינטל בישראל ימשיך לנהל גדי זינגר, כך שבסופו של דבר צפוי אדן לפקח הן על פעילות הייצור והתפעול של המפעלים בישראל והן על פעילות הפיתוח.

 

נוסף על כך, אדן קיבל גם אחריות על תחום המחשוב התפיסתי באינטל העולמית, ולפי ההערכות יהיה אחראי על פעילות אינויז'ן מיקנעם, חברה ישראלית שמפתחת עבור אינטל חיישן זיהוי תנועה המזכיר את הקינקט. המגעים לרכישת אינויז'ן נחשפו בעבר בידי "כלכליסט".

 

את אדן יחליף בחטיבת ה-PC קירק סקאוגן, ראש חטיבת מוצרי השרתים. אדן מועסק באינטל מאז 1983, והוא נחשב לממציא ה"אנטי מחיקון", טכנולוגיה שהחזירה את האפשרות לצפות בצבע בשידורי הטלוויזיה הישראלית בסוף שנות השבעים, שנמחקו בהוראת ממשלת ישראל.

 

המצגת שעוררה סערה

 

ספק אם מדובר בקידום ביחס לתפקיד הקודם שבו החזיק אדן, אחד הישראלים החזקים באינטל העולמית. אדן שימש עד לאחרונה כסגן נשיא וכראש חטיבת המחשבים האישיים בחברה. הוא ספג ביקורת תקשורתית רבה בעקבות המצגת שערך בכנס האלקטרוניקה CES בתחילת החודש.

 

אדן הציג את יכולותיו הגרפיות של מעבד ה-Ivy Bridge, שטרם הושק, באמצעות משחק מרוצים שהורץ על מחשב אולטרה-בוק. אלא שבמקום להדגים את המשחק כפי שהוא על גבי המחשב, אדן הפעיל קובץ וידיאו המדמה את המשחק ובהמשך אף נהג בהגה כאילו הוא משחק בזמן אמת.  האתר Bright Side of News שחשף את הסיפור אף כינה זאת "זיוף", והוסיף כי "העובדה שאדן נהג בהגה המשחק כאילו היה שולט במשחק בזמן אמת הטעתה אותנו, כמו גם צופים רבים". עם זאת, לקראת סוף ההצגה עזב אדן את ההגה והודה בפני הקהל כי המשחק הופעל מאחורי הקלעים.

 

 

מאינטל נמסר כי "עקב מגבלת זמן הופעלה גרסת הוידיאו במקום להפעיל את המשחק בזמן אמת. אדן מסר לקהל שגרסת ההדגמה מופעלת. אינטל ביצעה במשך הזמן הדגמה בזמן אמת".

 

פרלמוטר מתקדם

 

בעוד שאדן חוזר לישראל, עמיתו הישראלי דדי פרלמוטר זוכה לקידום משמעותי. פרלמוטר, שנחשב כבר שנים כאחד המועמדים להחלפתו של פול אוטליני, מנכ"ל אינטל, זכה במהלך סוף השבוע לקידום לתפקיד של סמנכ"ל המוצרים של החברה (CPO), בנוסף לתפקידו הנוכחי, ראש ארגון ארכיטקטורת המעבדים. באינטל מסרו כי פרלמוטר ימשיך לדווח למנכ"ל אינטל פול אוטליני, כפי שהיה עד עכשיו.

 

פרלמוטר (57) רכש את מעמדו באינטל לאחר שהיה אחראי בין השאר על ניהול הפיתוח של מעבד הפנטיום-פרו והסנטרינו שזכה להצלחה מסחרית והכניס למעשה את אינטל לתחום המחשבים הניידים. פרלמוטר ניהל את מרכז המו"פ של אינטל בחיפה, העביר את התפקיד ב-2002 למולי אדן, ועבר לתפקיד האחראי על קבוצת השבבים הניידים עם תחילת העבודה על פיתוח מעבדי ה"אטום" שייועדו לנטבוקים. בשנת 2009 הכפיפה אינטל את כל פעילות הפיתוח והמוצרים תחת קורת גג אחת: פרלמוטר ניהל את הפעילות יחד עם שון מלוני, שעזב בינתיים את החברה.

 

ה"וול סטריט ג'ורנל" דיווח לאחרונה כי אינטל תוציא 12.5 מיליארד דולר בשנה הקרובה על הקמתם של ארבעה מפעלים, שייצרו שבבים בטכנולוגיה חדשנית של 14 ננומטר - אחד מהם בישראל והשאר בארה"ב ובסין. דובר אינטל ישראל הכחיש את הטענה ואמר ל"כלכליסט" כי טרם התקבלה כל החלטה בנושא המפעל בישראל.

 

בתוך כך, בסוף השבוע היכתה אינטל את תחזיות האנליסטים והציגה עלייה של 6% ברווח הנקי לרמה של 3.36 מיליארד דולר ברבעון, ועלייה של 21% בהכנסות ל- 13.9 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x