מכשירים

אפל תחנך את העולם: חשפה פלטפורמת ספרי לימוד לאייפד

הספרים שיוצעו במסגרת האפליקציה יהיו אינטראקטיביים ויכללו תמונות, וידיאו ותלת-ממד. מפתח האפליקציה: "אף ספר דפוס לא יוכל להתחרות מולם". בנוסף חשפה אפל יישום לכתיבת ספרים לטאבלט מתוצרתה

הראל עילם 17:4719.01.12

אפל הכריזה הערב (ה') רשמית על iBooks 2, פלטפורמת ספרי לימוד אינטראקטיביים חדשה המיועדת לאייפד. הפלטפורמה זמינה כאפליקציית אייפד וניתנת להורדה חינם מהאפסטור, כבר מהיום. הספרים האינטראקטיביים והצבעוניים כוללים בין השאר גלריות תמונות, סרטוני וידיאו, אנימציה, אובייקטים תלת-ממדיים, ביקורות, ומבחנים אינטראקטיביים.

 

הממשק מבוסס מולטי-טאץ' ותומך בתנועות מורכבות ובאפשרות לדפדף בין הפרקים השונים עם תצוגות מקדימות של העמודים השונים. ניתן לסובב אובייקטים תלת-ממדיים, לקרוא את הספרים כאשר הם פרוסים לאורך או לרוחב, וכן לבצע זום, לעבור לאינדקס ולרשימת המונחים בלחיצת כפתור ולהוסיף הערות.

iBooks 2 iBooks 2 צילום מסך: Apple.com

 

הקוראים גם יכולים לייצא קטעים מהספר לתוך כרטיסי לימוד וכן ללכוד צילומי מסך. את הספר הראשון הציגו הביולוג אי.או וילסון ורוג'ר וסנר, מפתח האפליקציה, שהגדיר את הספרים החדשים כ"ספרים יפהפיים, ובבירור אף ספר דפוס לא יכול להתחרות איתם".

 

פיל שילר, סמנכ"ל השיווק של אפל, פתח את האירוע בכך שאמר: "חינוך נמצא עמוק ב-DNA שלנו, וכך היה מההתחלה. יש לנו הבנה עמוקה וייחודית של נושא ההשכלה. אני גאה לקחת חלק בכל דבר שעוזר לסטודנטים להשיג דברים מדהימים. אנחנו רואים יותר סטודנטים משתמשים באייפד, בתיכונים ובבתי הספר - זהו שינוי משמעותי וייחודי".

 

שילר הוסיף כי החינוך נמצא ב"ימי הביניים", כאשר פחות מ-70% מהתלמידים בארצות הברית מסיימים את התיכון, ושיעור זה יורד ל-60% בשכונות מצוקה. "אף חברה לא יכולה לתקן את המצב לחלוטין, אבל אנחנו רוצים לעזור", אמר שילר, וציין כי ישנן 20 אלף אפליקציות חינוכיות שנכתבו לאייפד, וישנם כ-1.5 מיליון מחשבי לוח של החברה בבתי הספר השונים.

 

אפל גם הודיעה על שיתוף פעולה עם מספר הוצאות ספרים גדולות - בהן מקגרו היל, DK ופירסון, שיציעו מאגר של מספר ספרי לימוד במגוון תחומים שונים: אלגברה, ביולוגיה, גיאומטריה, פיזיקה, כימיה ועוד.

 

לא רק לקרוא ספרים - גם לכתוב אותם

 

חלק אינטגרלי מהפלטפורמה תהיה אפליקציה חדשה נוספת בשם iBooks Author, המאפשרת עיצוב ספרים אינטראקטיביים ועשירים במדיה. האפליקציה מציעה מגוון תבניות מוכנות מראש - לא רק ספרי לימוד, אלא גם ספרי בישול ומדע. שילר הגדיר אותה כ"תוכנת עיצוב הספרים הנוחה והחזקה ביותר שנוצרה אי פעם". לפי התמונות הראשונות והדגמת המוצר, עיצוב הספרים נוח ומאפשר גרירה של פרטי מדיה בצורה דומה לתוכנות העריכה הגרפיות הקיימות באייפד, כולל קבצי וורד וסרטוני MPEG או יצירת גלריות תמונות אינטראקטיבית.

מתוך האפליקציה החדשה מתוך האפליקציה החדשה צילום מסך: Apple.com

 

הספרים החדשים יימכרו בתוך חנות הספרים הדיגיטלית של אפל, iBookStore, תחת קטגורייה חדשה. לפי שילר, ניתן להוריד מחדש את הספרים מספר בלתי מוגבל של פעמים ("ברגע שקנית ספר, הוא שלך"). המערכת תכלול עדכונים אוטומטיים.

 

מחיר ספרי הלימוד לתלמידי תיכון ינוע סביב ה-15 דולר. באופן חריג, השימוש באפליקציה ומכירת ספרי הלימוד יהיו חינמיים לחלוטין, ואפל לא תגבה עמלה. במקום זאת, לפי שילר, היא תספק את הספרים על מנת "לעודד מכירת אייפד לסטודנטים".

 

ההכרזה התבצעה במוזיאון גוגנהיים בניו יורק, ורוב התוכן שלה היה ידוע מראש והודלף על ידי כמה מקורות בתוך החברה. בכיר אפל לשעבר אף טען שהאירוע "נופח מעבר לכל פרופורציה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x