$
הייטק והון סיכון

לראשונה: אפל מודה ברכישת אנוביט מהרצליה

כתבי בלומברג טענו כי בשיחה טלפונית אישר בפניהם דובר אפל, סטיב דאולינג, את דבר המכירה, אך סירב להרחיב. בכך מאשרת ענקית הטכנולוגיה מקופרטינו את הידיעה שפורסמה לראשונה ב"כלכליסט" לפני כחודש. עם זאת, אפל לא יצאה בהכרזה רשמית על הרכישה ולא שחררה הודעה לבורסה

אסף גלעד 06:5411.01.12

ענקית הטכנולוגיה מקופרטינו איננה נוהגת להודות ברכישות שהיא מבצעת, אך נדמה שהפעם חרגה ענקית הטכנולוגיה אפל מן ההרגל והודתה בפני אתר בלומברג ברכישת חברת השבבים הישראלית אנוביט (Anobit). בכך, מאשרת אפל את הידיעה שפורסמה לראשונה ב"כלכליסט" לפני כחודש.

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

כתבי בלומברג טענו הלילה (ד') כי בשיחה טלפונית אישר בפניהם דובר אפל, סטיב דאולינג, את דבר המכירה, אך סירב להרחיב. דאולינג אמר כי "אפל רוכשת לעיתים חברות טכנולוגיה קטנות ואינה מדברת על היעדים או על התוכניות שלה". בכך שינה דאולינג את מדיניותו, לאחר שבימים לאחר שנודע דבר הרכישה סירב להחזיר לפניות בנושא, ובשיחה שנערכה עמו לפני כשבוע אמר לבלומברג כי היא "מסרב להגיב לשמועות וספקולציות".

 

עם זאת, אפל לא יצאה בהכרזה רשמית על הרכישה ולא שחררה הודעה לבורסה. עסקת הרכישה של אנוביט מהרצליה מוערכת בכ-400 מיליון דולר, סכום שאיננו נחשב לעסקה מהותית עבור אפל, שהכנוסתיה בשנה שעברה מוערכות בכ-100 מיליארד דולר, ולכן לא חלה על אפל חובת דיווח עליה.

 

למעשה, מלבד הודעת הנהלת אנוביט לעובדיה על העברתם לידיה של אפל, לא נערכה כל הודעה פומבית בנושא. מנהלי אנוביט מסרבים נמרצות להגיב על הידיעות מהחודש האחרון, כמו גם על ידיעות הכרוכות בפיטורי 30 עובדים, כתוצר של המיזוג בין שתי החברות. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם ברכה בחשבון הטוויטר והפייסבוק שלו על בואה של אפל לישראל.

 

במהלך סוף השבוע האחרון פרסמה חברת המחקר ברנשטיין נתונים המנמקים את רכישת אנוביט על ידי אפל. האחרונה נחשבת לצרכנית שבבי הפלאש הגדולה ביותר מבין יצרניות האלקטרוניקה, ומחזיקה בנתח של 23% מכלל הצריכה העולמית. מנגד, אפל רושמת גם רווחי שיא ממכירת זכרונות פלאש המשולבים במכשיריה: 2.2 מיליארד דולר רווח ממכירת פלאש בלבד ברבעון הרביעי של השנה, כחמישית מכלל הרווח התפעולי של החברה. אפל מעוניינת בשיפור תפקוד רכיבי הפלאש ואמינותם, ועל כן רכשה את החברה הישראלית שפיתחה טכנולוגיה מבוססת עיבוד-אותות לניהול רישום ומחיקת זכרונות פלאש מסוג NAND, הנפוץ במכשירים ניידים.

 

עדכון (17:50): גם בשיחה עם רויטרס אישרו דוברי אפל את רכישת חברת אנוביט. כמו כן היום הסתבר שהאתר הרישמי של החברה הישראלית הפסיק לפעול באופן רשמי. בכך, למעשה, מגיעה החברה לסוף דרכה העצמאית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x