• תפריט
אינטרנט

גוגל משדרגת את החיפוש החברתי, עם קצת עזרה מהסניף בישראל

השיקה תכונות שנועדו לקדם את גוגל+, כולל איתור נוח של משתמשי הרשת החברתית דרך מנוע החיפוש - תכונה שפותחה במרכז המו"פ בארץ. האם זה יסייע לה לאיים על פייסבוק?

עומר כביר 16:3910.01.12
גוגל הודיעה הערב (ג') על שילוב של כמה תכונות חדשות במנוע החיפוש, שנועדו ליצור חיבור הדוק יותר בינו לבין הרשת החברתית גוגל+. אחת מהתכונות הללו היא Profiles in Search, שפותחה במרכז המו"פ של החברה בישראל ומאפשרת למשתמשים לאתר מכרים או אנשים שיכולים לעניין אותם דרך מנוע החיפוש.

 

"החיפוש של גוגל תמיד נועד לאפשר למשתמש למצוא את התוצאות הטובות ביותר בעבורו", כתב איש גוגל, עמית סינגאל, בפוסט בבלוג הרשמי של החברה. "לפעמים המשמעות היא למצוא תוצאות מהרשת, ולפעמים תוכן אישי או דברים שחלקתם עם חברים. האנשים הנפלאים והתוכן האישי העשיר הזה נעדרו עד עתה מחוויית החיפוש. היום אנחנו משנים את זה".

 

על Profiles in Search, שפותח בישראל, כתב סינגאל: "מדי יום יש מאות מיליוני חיפושים בניסיון לאתר אנשים. לפעמים קשה למצוא את האדם הנכון, וגם כשמוצאים אותו אין דרך מהירה לתקשר איתו".

 

מעתה, עם התחלת הקלדת שמו של אדם, יוצג בשורת ההשלמה האוטומטית חיזוי לגבי האדם המבוקש, עם הפרופיל האישי שלו מגוגל+. בחירה בפרופיל תעביר את המשתמש לעמוד התוצאות על אותו אדם, הכולל מידע מפרופיל הגוגל+ שלו ותוצאות חיפוש מהרשת שרלבניות לגביו. בנוסף יוצגו פרופילים של משתמשים בולטים ברשת החברתית מבית גוגל, כאשר עם הלחיצה עליהם ופתיחת עמוד התוצאות יוכלו המשתמשים להוסיף אותם ל"מעגלים" שלהם.

 

Profiles In Search Profiles In Search

 

"המשך טבעי של פעילות החיפוש שלנו"

 

שתי התכונות החברתיות הנוספות שהשיקה החברה הן Personal Results, המשלבת בתוצאות החיפוש תכנים ששיתפו המשתמש וחבריו בגוגל+, כמו פוסטים או תמונות; ו-People and Pages, אשר בעת חיפוש שאילתה כללית (למשל בנושא מוזיקה או ספורט), מציגה לצד התוצאות אנשים מגוגל+ המרבים לדבר על נושא זה, ומאפשרת ליצור איתם קשר מיידי. כפתור שיופיע בעמוד החיפוש יאפשר למשתמש לבחור בין הצגת תוצאות חיפוש מסורתיות בלבד, לבין הצגתן בשילוב של התוצאות המותאמות אישית.

 

"זוהי השקה משמעותית, ואפשר לראות בה המשך טבעי של הפעילות שלנו בתחום החיפוש: איך להביא למשתמשים את התכנים שמעניינים אותם בצורה הכי רלבנטית ויעילה", אמר ל"כלכליסט" ראש מרכז המו"פ של גוגל בישראל, פרופ' יוסי מטיאס. "אם עד עכשיו חלק גדול מהדגש היה להביא תכנים טובים, מעתה יש שני דגשים. להביא תכנים אישיים כמו תמונות או פוסטים שלי ושל חברים, ולמצוא בצורה יותר יעילה אנשים שאני מחפש - מפורסמים או מסביבתנו הקרובה".

 

מי ייחשפו לתכנים?

 

מדובר ללא ספק בניסיון משמעותי של גוגל להעניק זריקת מרץ לגוגל+, כזו שנועדה לחשוף בפני הגולשים הרבים במנוע החיפוש שלה את התוכן שמועלה ברשת החברתית. אילו היתה גוגל+ כיום כר פורה ליצירת ושיתוף תכנים, אין ספק שהיה בתכונה זו כדי להקפיץ את הפופולריות שלה. ואולם, הבעיה העיקרית של גוגל+ היתה ועודנה העובדה שמעט מאוד משתמשים פעילים בה באופן שוטף ומשמעותי. בעקבות זאת, גולשים רבים לא יחשפו לתכנים רלבנטיים מהרשת החברתית באמצעות מנוע החיפוש.

 

עם זאת, מדובר בצעד הכרחי בדרך להגדלת מספר הגולשים ברשת החברתית. ברגע שתנקוט החברה מהלכים נוספים שיביאו לשיתוף תכנים גדול יותר, יכולות התכונות החדשות להפוך את מנוע החיפוש לגורם מרכזי בהזרמת משתמשים לגוגל+.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x