שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

מכשירי אייפון 4S צורכים פי שניים יותר מידע מאייפון 4, פי חמשה ממכשירי בלקברי

לפי חברת ניתוח רשתות הסלולר Arieso, הסיבה לקפיצה בתעבורה היא סירי - הסייעת הסלולרית המותקנת במכשירים החדשים. "בעתיד יקימו רשתות סלולר בהתאם למיקום של המשתמשים הכבדים", אומר סמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה

הראל עילם 10:2806.01.12

סירי, הסייעת הסלולרית המותקנת באייפון 4S, מגדילה משמעותית ואף מכפילה את צריכת הדאטה של משתמשי הסלולר. כך טוענת חברת Arieso הבריטית, המבצעת אופטימיזציה בתעבורת רשתות סלולר. הנתונים נאספו במשך כחודשיים דרך ספקית סלולר בריטית, וכללו קבוצת מדגם של למעלה ממיליון משתמשים ולפחות

אלף מכשירי אייפון 4S.

 

לפי סמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה, מייקל פלנגן, התעבורה הממוצעת לטלפון חכם מסוג אייפון 4S גבוהה פי שניים משל אייפון 4 ופי שלוהש לעומת האייפון 3G, והדבר מעמיס במיוחד על ספקיות התקשורת. הסיבה העיקרית לכך, הוא אומר, הוא סירי: "קול הוא הממשק האנושי האולטימטיבי, וככל שתוריד את החסמים, משתמשים יצרכו את הפונקציות השונות של הטלפון החכם שלהם אפילו יותר."

 

לפי פלנגן, העליה בתעבורה הכריחה את ספקיות הסלולר לשנות את חבילות הגלישה ושיטות החיוב שלהן. "אין פתרון פשוט לבעיה, למרות שרשתות ה-LTE החדשות יעזרו". הוא ציטט מספר מחקרים שכבר פורסמו בעבר גם על ידי ספקיות הסלולר, לפיהן אחוז מכל המשתמשים צורך קרוב למחצית מכל תעבורת הדאטה, ו-3% העליונים צורכים 80% מכל התעבורה. "אני חוזה שאנחנו נראה איך ספקיות הסלולר מתחילות לפזר את הרשתות שלהם בהתאם לדרישה, ויתכן ואף נראה תחנות ממסר שממוקמות במיוחד עבור אזורים עם משתמשים כבדים".

 

פלנגן הוסיף שמשתמש אייפון 4S צורך פי חמשה יותר מידע מאשר משתמש בלקברי, ושחלק נכבד מההבדלים בתעבורה גם נעוצים בקהל המשתמשים: מתמשי אייפד 2 צורכים, למשל, פי 2.5 יותר מידע ממשתמשי אייפד, למרות שאין הבדל טכנולוגי משמעותי בין השניים. יש גם עליה משמעותית בהיקף העלאת הנתונים (upload), ולא רק הורדתם, בעיקר בזכות השקת שירותי ענן חדשים כגון iCloud - ומשתמשי אייפון 4S העלו פי שלוש יותר מידע ממשתמשי האייפון הקודם.

 

בין לקוחותיה של Arieso ניתן למצוא את ספקיות הסלולר וודפון וטלפוניקה, וכן נוקיה-סימינס. מספר עיתונאים הטילו ספק באמיתות המחקר ואמרו שלפלנגן יש אינטרס "לנפח" את המספרים - אם זאת הם הסכימו שכל המחקרים מראים עליה של עשרות אחוזים בצריכת התעבורה של האייפון 4S, בעיקר בזכות סירי.

 

ברוב המקרים ורייזון, AT&T ו-וודפון כבר אינן מציעות חבילות גלישה ללא הגבלה. עם זאת, צ'יינה יוניקום, ספקית הסלולר השניה בגודלה בסין ואחת מ-10 הספקיות הגדולות בעולם, הודיעה אתמול (ה') שהיא כן תציע חבילת גלישה ללא מגבלה ללקוחות שירכשו דרכה אייפון 4S, תמורת 45 דולר לחודש.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x