$
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט: לא נמשיך להוביל את תערוכת CES

חברת התוכנה הגדולה בעולם מתכוונת לוותר על "נוכחות משמעותית" בתערוכת האלקטרוניקה המובילה. מנגד, דיווחים סותרים טוענים שזאת דווקא הנהלת האירוע שבחרה לוותר על מיקרוסופט

עומר כביר 15:1322.12.11

 מיקרוסופט נפרדת מ-CES: ענקית התוכנה הודיעה בצורה רשמית שהופעתה הקרובה בוועידת הטכנולוגיה הנחשבת (Consumer Electronic Show), הנערכת בשנים האחרונות בלאס-וגאס, תהיה "הופעתה המרכזית האחרונה" כמובילת האירוע.

 

בשנים האחרונות הייתה מיקרוסופט המציגה המרכזית בתערוכה

- היא החזיקה בדוכנים הגדולים והמרשימים ביותר ואף הובילה את אירוע הפתיחה של CES. זהו מעמד בעבורו שילמה סכומי כסף ניכרים, אך שזיכה אותה בחשיפה תקשורתית עצומה. בשנה שעברה, מיקרוסופט הכריזה ב-CES על כוונתה לתמוך בווינדוס 8 במעבדי ARM, הכרזה שיש לה השפעה עצומה על שוק המחשבים האישיים. למרות זאת, מהשנה הבאה התמונה תשתנה.

 

"התעשייה שלנו מתקדמת יותר ויותר מהר", הסביר סמנכ"ל התקשורת התאגידית של מיקרוסופט, פרנק שואו, בבפוסט בבלוג הרשמי של החברה. "הדרך שבה אנו מתקשרים עם הלקוחות שלנו צריכה להשתנות באותה מהירות. וכדי לוודא שזה יקרה, אנחנו צריכים לבחון מחדש הנחות כמו 'מה הם הזמן והמקום הנכונים לביצוע השקות?' או 'האם אנחנו עושים משהו כי זה הדבר הנכון או כי ככה עשינו את זה מאז ומעולם?'"

 

עם זאת, אמר שואו, החברה לא מתכוונת להיעלם לחלוטין מ-CES. "נמשיך לקחת חלק ב-CES על מנת ליצור קשר עם שותפים ולקוחות, אבל לא נערוך אירוע מרכזי או נפעיל ביתן אחרי השנה הזו, כי מועדי ההשקה שלנו בדרך כלל לא תואמים את מועד קיום התערוכה", הסביר שואו.

 

קנונייה ושמה CES

 

אבל האם הבחירה לפרוש מ-CES הייתה כולה של מיקרוסופט? בעקבות ההודעה הופיעו דיווחים הסותרים את העמדה הרשמית של מיקרוסופט. מקורות בחברה אמרו לבלוג הטכנולוגיה GigaOm כי היו אלו מארגני התערוכה - איגוד תעשייני האלקטרוניקה של אמריקה, CEA - שהחליטו לבטל את הנאום המרכזי של מיקרוסופט, ושרק בעקבות החלטה זה בחרה החברה שלא להפעיל יותר ביתן באירוע. "מיקרוסופט לא פרשה מהנאום המרכזי – הם נבעטו. יש הבדל גדול".

 

מנגד, אתר חדשות הטכנולוגיה The Verge טען על סמך מקורותיו שהסיבה לפרישת מיקרוסופט מרגשת הרבה פחות. לפי דיווח זה, בשנה שעברה ביקשו מארגני CES ממיקרוסופט לחתום על חוזה לשלוש שנים לעריכת נאום מרכזי והפעלת ביתן. ואולם, מיקרוסופט דחתה את ההצעה והסכימה לחתום על חוזה לשנה אחת.

 

אחד המקורות טעין שמארגני התערוכה ביקשו לפתוח את האפשרות לקיים אירוע מרכזי לחברות אחרות, דבר שהיה מצריך ממיקרוסופט להוציא סכומי כסף נוספים בעבור הזכות לשמור על מעמד זה. ואולם בכירי מיקרוסופט סברו שההשתפות בתחרות לא מצדיקה את ההשקעה הרבה בה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x