• תפריט
המדריך

מדריך "כלכליסט": לבנות עמוד פרופיל מוצלח עם הטיימליין של פייסבוק

ממשק עמודי הפרופיל החדש הוא אחד השינויים המשמעותיים שהשיקה הרשת החברתית. כך תעצבו את העמוד האישי, תפרסמו סטטוסים בגדול, תספרו את סיפור חייכם ותשוויצו בטיולים שיצאתם אליהם

עומר כביר 16:3421.12.11

פייסבוק השיקה לאחרונה באופן רשמי את הטיימליין, ממשק עמודי הפרופיל החדש שלה. מטרתו המוצהרת של המהלך, אחד השינויים העיצוביים הגדולים ביותר שערך האתר, היא להפוך את עמוד הפרופיל לסיפור החיים שלכם, ולאפשר למשתמשים לחלוק בקלות חוויות עם חבריהם. עד כה הממשק היה פתוח רק לגולשים שנרשמו לתוכנית המפתחים של פייסבוק, אך כעת הוא מגיע לקהל הרחב.

 

הרשת החברתית הגדולה בעולם, כמובן, לא פועלת מתוך טוב לב: היא צפויה להרוויח מהמהלך עוד מידע על גולשיה - שניתן יהיה למכור למפרסמים. אבל גם משתמשים שרוצים לשתף אחרים במעשיהם יגלו שהממשק החדש כולל כמה אפשרויות מועילות. בעזרת המדריך הבא תלמדו איך להפעיל את הטיימליין, להדגיש סטטוסים מוצלחים, להבליט פרטים מסוימים ולהעלים אחרים, ופשוט לגרום לעמוד שמייצג אתכם להיות יפה יותר.

 

1. להפעיל את הטיימליין

 

פייסבוק פורסת את עמוד הפרופיל החדש בהדרגתיות. משתמשים הרוצים להפעיל אותו כבר עכשיו יכולים לגלוש לקישור זה  ולהקליק על Get Timeline. מרגע זה יעמדו לרשותכם שבעה ימים שבהם תוכלו לבצע עדכונים ושפצורים בטיימליין, ולאחריהם הוא יוצג לכל הגולשים אוטומטית (כמובן שאפשר להציג אותו עוד לפני כן). שימו לב: ההקלקה על Get Timeline הינה צעד בלתי הפיך, אבל סביר להניח שגם כך פייסבוק תעביר את כולם לממשק החדש בקרוב. 

 

תמונת Cover של "ספרות זולה" תמונת Cover של "ספרות זולה" צילום: Facebook

 

2. תראו אותי!

 

אחד החידושים החזותיים הבולטים בטיימליין הינו תמונת ה-Cover – תמונת רוחב גדולה המופיעה בראש העמוד ומאפשרת לכם להציג את עצמכם למבקרים. זה הזמן להקליק על Add a Cover, לנבור בספריית התמונות שלכם, ולבחור תמונה מדהימה במיוחד (טיול, אירוע חגיגי או סתם רגע אהוב). מעדיפים תמונה קצת פחות אישית? ברשת קיימים כבר אתרים שמציעים תמונות מוצלחות לטיימליין, כמו Cover Photo Finder, Facecoverz ו- Cover Photoz. רוצים להפוך את התמונות שכבר העליתם לפייסבוק לתמונות Cover? האתר The Site Canvas יעזור לכם במשימה.

 

3. תנו בלייק

 

יש לכם סטטוס שנון או תמונה מוצלח שאתם רוצים להבליט לכל החברים? לחצו על הכוכב הקטן שבפינת כל סטטוס – והוא יתרחב ויתארך כך שיתפוס חלק משמעותי מעמוד הטיימליין. החברים לא יוכלו לפספס.

 

4. איפה הייתי

 

מטיילים הרבה בעולם? ביקרתם לפני חמש שנים במקום מיוחד, אבל לא יכולתם להשוויץ בפייסבוק? אז למה לא לעדכן רטרואקטיבית? בראש הטיימלין, מתחת לתמונת ה-Cover, הקישו על Map, חפשו או התמקדו במקום המבוקש והקליקו. בחלון שייפתח תוכלו להגדיר האם מדובר במקום שביקרתם בו, טיילתם בו או גרתם בו, ולהוסיף פרטים כמו תקופת זמן, החברים שביליתם איתם, וכמובן - תמונות. בישראל, לצערנו, המפות חלקיות ומציגות כבישים ראשיים בלבד.

 

לעדכן על טיולים בטיימליין לעדכן על טיולים בטיימליין צילום: Facebook

 

5. ומה עשיתי

 

גם אירועים משמעותיים בחייכם ניתן להוסיף רטרואקטיבית. הקליקו על Life Event בצד שמאל מתחת לתיבה הראשית של העמוד, ותוכלו לעדכן את הטיימליין באירועים חשובים. בתפריט: מקומות שהתחלתם לעבוד בהם, בתי ספר שלמדתם בהם, אירועים רומנטיים (דייט ראשון, אירוסים, נישואים) או משפחתיים (ילד שנולד, כלב חדש, או מוות של קרוב יקר), שינויים בחיי הבית, הרגלי בריאות ועוד ועוד. פייסבוק הכינה תבנית לכמעט כל אירוע חשוב בחיים, וגם השאירה אפשרות ליצור אירוע שלא מוגדר מראש. אירועים שתוסיפו יופיעו בצורה בולטת בטיימליין, בדומה לאירועים שסימנתם, וזו דרך נוחה במיוחד להציג לחבריכם את תחנות החיים המשמעותיות שלכם.

 

6. מי אני

 

ה-Activity Log מספק דרך מעולה לבחון בזריזות את על הפעילות שביצעתם בפייסבוק – סטטוסים שפרסמתם, תמונות שהעליתם, חברויות שאישרתם, תגובות ששלחתם ועוד. רק אתם יכולים לראות את ה-Activity Log, שמהווה כלי מעולה לניהול המידע שפרסמתם – אפשר לבחור מי רואה את המידע, אם בכלל, ולמחוק לחלוטין עדכונים בעיתיים. ניתן לנוע בו לפי ציר זמן, ולסנן עדכונים לפי נושאים (למשל, הצגה של פעילויות הקשורות ל-Notes בלבד).

 

7. ומה שמי

 

עם הטיימליין החדש, עמוד ה"אודות" עבר ארגון ופישוט משמעותי, תוך הבלטת הפרטים החשובים ביותר (העיקריים שבהם מוצגים מתחת לתמונת הפרופיל). זה הזמן לבדוק שהכל שם מופיע לשביעות רצונכם, ולהשלים פרטים חשובים. לחצו על About מתחת לתמונת הפרופיל, ועדכנו את הדרוש עדכון.

 

מה אתם יודעים על צוקרברג? מה אתם יודעים על צוקרברג? צילום: Facebook

 

8. ארגון מחדש

 

בראש העמוד, מתחת לתמונת ה-Cover, מופיעות ארבע תיבות עם קישורים מהיר לחברים, תמונות, מפה ולייקים. התיבות ניתנות לשינוי במהירות ובקלות. רק לחצו על המשולש הקטן מימין להן, ותוכלו ליצור תיבות חדשות המבוססות על אפליקציות שהתקנתם, על מנת להחליף אותן עם התיבות הקיימות.

 

9. איזה חמוד הייתי!

 

הטיימליין מיועד לספר את סיפור החיים המלא שלכם, החל מהלידה. בסרגל הזמן שמימין הקליקו על Born, ואז על Add a Photo, ותוכלו לעדכן את פרטי האירוע המשמעותי בחייכם: איפה נולדתם, מיהם הוריכם, לפרט קצת על האירוע המרגש, וכמובן להוסיף תמונה. רק אל תתפלאו אם תגיעו למשרד ותגלו שחברים משועשעים לעבודה תלו את תמונתכם כתינוק מעל לעמדה שלכם.

 

10. להפוך לנביא

 

פייסבוק מציעה כעת לגולשיה מכונת זמן: אפשר להכניס סטטוסים, תמונות או אירועים בנקודות שונות בטיימליין. רק גיללו לזמן הרצוי, לחצו על קו הזמן שבאמצע העמוד (שימו לב שהסמן השתנה ל-+), כווננו את התאריך, הוסיפו את העדכון הרצוי, והרשימו את חבריכם בנבואות המדויקות שלכם.

 

וואו, עומר, איך ידעת? וואו, עומר, איך ידעת? צילום: Facebook

 

11. בדיקה אחרונה

 

רגע לפני שמאשרים ופותחים את העמוד לכל העולם, עשו סריקה אחרונה. אנו ממליצים לאמץ את הזיכרון ולבצע סריקה יסודית ככל האפשר, במטרה לאתר ולנטרל סטטוסים מביכים מהעבר, שהפכו עכשיו נגישים הרבה יותר. בטוחים שהעלמתם את כל הראיות המרשיעות? אשרו את הטיימליין לפרסום, שתפו עם חבריכם ולכו לשחק בחוץ.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x