$
התעשייה

אפל בדרך להקים את מרכז הפיתוח החדש שלה בישראל במת"מ חיפה

היסטוריה בהייטק: ענקית הטכנולוגיה תפתח מרכז פיתוח בישראל - הראשון מחוץ לארה"ב; היא מעוניינת במת"מ חיפה בגלל קרבתו לטכניון. חברות נוספות הפעילות באזור: אינטל, גוגל, מיקרוסופט ויאהו; כפי שפורסם ב"כלכליסט" היא מעוניינת לרכוש גם את חברת אנוביט מרצליה; היא תמנה למנהל המרכז את איש החומרה אהרון אהרון

אסף גלעד 20:1914.12.11

פרטים נוספים באשר להקמת מרכז הפיתוח של אפל בישראל מתחילים להתבהר: הערב נודע כי ענקית הטכנולוגיה ממנה למנהל הפיתוח בארץ את אהרון אהרון, לשעבר מנהל מרכז המו"פ של צורן.

 


  

היום (ד') נחשף ב"כלכליסט" כי משלחת של אפל, בראשות סגן הנשיא אד פרנק, מבקרת בימים אלה בישראל ועורכת מפגשים עם כמה חברות הייטק ישראליות. עוד נודע ל"כלכליסט" כי פרנק סייר בחיפה, ובין השאר הגיע למשרדי אינטל במת"ם חיפה. פרנק בוחן את הקמת מרכז הפיתוח הישראלי של אפל בפארק הצפוני.

 

תהליך הגישוש של אפל נמצא בשלבים הראשונים, אך היא מעוניינת בין השאר במקום בגלל קרבתו היחסית לטכניון. בכך, עשויה אפל להצטרף לרשימה ארוכה של חברות בינלואמיות שמפעילות מרכז מו"פ במת"מ שמדרום לחיפה, ובהן: אינטל, גוגל, מיקרוסופט, יאהו וקוואלקום. גם אלביט ונטוויז'ן הישראליות פעילות שם.

 

כפי שנודע ל"כלכליסט", אפל מנהלת במקביל משא ומתן מתקדם לרכישת חברת הסטארט-אפ אנוביט (Anobit) בסכום המוערך ב-500-400 מיליון דולר. אנוביט, הממוקמת בהרצליה פיתוח, מפתחת שבב המתמחה בייעול עבודת זיכרונות פלאש באמצעות טכנולוגיה ייחודית לעיבוד אותות (DSP). 

 

משלחת אפל בראשות סגן הנשיא אד פרנק מסיירת בחיפה משלחת אפל בראשות סגן הנשיא אד פרנק מסיירת בחיפה צילום: אוראל כהן

 

אהרון אהרון יוביל

  

אהרון אהרון הוא איש חומרה ותיק, ששימש במשך 14 שנה בתפקידים בכירים במרכז המו"פ של יבמ בחיפה, ולאחר תקופה בצורן הקים וניהל את קמרו, סטארט-אפ שפיתח מערכת המאפשרת לכוחות הבטחון לצפות בעצמים דרך קירות. אהרון גם עבר בשנה האחרונה לנהל את הסטארט-אפ דיסקרטיקס המפתח רכיבי אבטחת מידע לטלפונים סלולרים. תגובתו לידיעה לא התקבלה.

 

בשלב זה, ניתן לסכם כי אפל בוחנת רכישה של חברה ישראלית, אנוביט, במקביל לפתיחת מרכז פיתוח צפוני, אך הקשר בין שתי הזרועות הללו לא ברור. מה שכן ברור הוא כי אפל הולכת בגדול ופותחת בישראל את מרכז המו"פ בתחום החומרה הראשון שהיא פותחת מחוץ לקופרטינו שבקליפורניה. המרכז יעסוק אמנם גם בפיתוח טכנולוגית פלאש האחראי על אחסון המידע שעל הטלפונים הסלולרים ועל האייפדים, אלא גם בפיתוח לשבבי העיבוד המרכזיים של מכשירי אפל: ה-A5 .

 

ככל הנראה, יפעל מרכז המו"פ של אפל במודל של אינטל חיפה ויפתח קומפוננטות חומרה עבור השבבים המרכזיים המפותחים בקופרטינו ומבוססים על רכישות עבר שביצעה אפל: PA Semi ו- Intrinsity.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x