$
מכשירים ומדריכים

לקראת חג המולד: האייפון והאייפד עשויים לרדת מהמדפים בגרמניה

בית משפט במנהיים קבע כי אפל מפרה פטנטים השייכים למוטורולה מוביליטי, וזו יכולה לדרוש הוצאת צו מניעה על מכירת הגאדג'טים. אפל: "נערער על הפסיקה, לקונים לא תהיה בעיה למצוא את האייפון או האייפד שהם רוצים"

דור צח 13:1910.12.11
האם האייפון והאייפד לא יימכרו בגרמניה דווקא בחג המולד? בית משפט במנהיים קבע בסוף השבוע כי המכשירים בית אפל מפרים פטנטים השייכים למוטורולה מוביליטי בתחום העברת הנתונים (GPRS). משמעות ההחלטה היא שמוטורולה תוכל לדרוש הוצאת צו מניעה על מכירות הגאדג'טים הפופולריים בגרמניה.

 

עם זאת, מדובר במהלך הטומן בחובו סיכון מבחינת מוטורולה מוביליטי, שצפויה להירכש בשנה הבאה בידי גוגל: אם אפל תנצח בסופו של דבר במאבק המשפטי בנושא, תצטרך מוטורולה לפצות אותה ב-134 מיליון דולר על הנזק שייגרם ליצרנית האייפון. אפל ביקשה במקור מבית המשפט שיפסוק כי מוטורולה תצטרך לפצותה ב-2.7 מיליארד דולר על הוצאת צו מניעה בלתי-מוצדק, אך השופטים קבעו כי סכום הפיצוי יהיה נמוך בהרבה.

 

אפל כבר הודיע כי תערער על הפסיקה, מהלך שעשוי לעכב הוצאת צו מניעה למכירת המכשירים. המאבק המשפטי מגיע בעיתוי גרוע במיוחד מבחינתה: בלב עונת הקניות ולקראת חג המולד, הנחשב באופן מסורתי לאחת מנקודות החוזק שלה. באפל ניסו להרגיע את החששות של הצרכנים בגרמניה, ומסרו כי "לקונים במהלך החגים לא צריכה להיות בעיה למצוא את האייפד או האייפון שהם רוצים".

 

במוטורולה, כמובן, הביעו שביעות רצון מקביעת בית המשפט: "ההחלטה שהתקבלה מעניקה למוטורולה מוביליטי אפשרות לאכוף את הפטנטים שלה על רקע ההפרה מצד אפל", אמר סקוט אופר, סגן נשיא בחברה. "מוטורולה מוביליטי עבדה קשה לאורך השנים כדי לבנות פורטפוליו קניין רוחני מוביל בתעשייה, המכובד בידי חברות הטלקום. נמשיך לנקוט את כל הצעדים הדרושים כדי להגן עליו".

 

קיימת עדיין אפשרות ששתי החברות יגיעו להסכם רישוי בנוגע לפטנטים המדוברים, מבלי שבית המשפט יצטרך לפסוק לטובת מי מהן. מוטורולה מסרה בהודעתה כי היא מנסה להגיע להסכם עם אפל מאז 2007 (השנה שבה האייפון החל להימכר), והוסיפה כי תמשיך במאמציה אלה.

 

מדובר במכה המשפטית השלישית שאפל סופגת השבוע מסביב לעולם: בית המשפט העליון באוסטרליה דחה את דרישתה למנוע את מכירת מחשב הלוח גלקסי טאב 10.1 מבית סמסונג. השופטים פסקו כי בניגוד לטענת אפל ולפיה מדובר בהעתק של האייפד, הגלקסי טאב הוא מוצר ייחודי ולסמסונג יש זכות מלאה למכור אותו. בנוסף, בית משפט סיני פסק כי בניגוד לטענת אפל, הזכויות על המותג "אייפד" אינן שייכות לה - אלא לחברה מקומית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x