$
חדשות טכנולוגיה

ניצחון לסמסונג באוסטרליה: רשאית למכור את גלקסי טאב 10.1

בית המשפט העליון האוסטרלי דחה את בקשת אפל לאסור את מכירת המוצר של סמסונג בטענה שמדובר בחיקוי של האייפד מתוצרתה

סוכנויות הידיעות 10:3609.12.11

בית המשפט העליון באוסטרליה דחה הלילה (ו') את הערעור של חברת אפל, שדרשה לאסור את מכירת הטאבלט גלקסי טאב 10.1 מתוצרת סמסונג במדינה. השופטים פסקו כי מדובר במוצר ייחודי ושלסמסונג יש זכות מלאה למכור אותו. הפסיקה, לדאבונה של אפל, מגיעה בתקופת הקניות לקראת חג המולד.

 

אפל

טענה כי הגלקסי הוא חיקוי של הטאבלט מתוצרתה - האייפד. באוקטובר קיבל בית המשפט האוסטרלי את טענתה, אך סמסונג הגישה ערעור שהתקבל. השופטים האוסטרלים פסקו כי הטענות של אפל אינן מוצדקות, ואישרו את מכירת המוצר. כעת אישר כאמור גם בית המשפט העליון את מכירת המוצר של סמסונג.

 

שתי החברות מנהלות מאבקי פטנטים מאז מרץ 2011, הן הגישו עשרות תביעות במדינות שונות בעולם. אפל טוענת לדמיון גדול מדי בין מוצרים של סמסונג לבין האייפון והאייפד מתוצרתה. סמסונג מצידה מאשימה את המתחרה בשימוש בלתי חוקי של פטנטים שלה בתחום העברת המידע.

 

השוק שעליו נאבקות שתי הענקיות מוערך ב-100 מיליארד דולר, והמאבק באוסטרליה עוד לא הוכרע סופית: במהלך 2012 בית המשפט במדינה ידון בבקשה של סמסונג לאסור על מכירת האייפון 4S, הסמארטפון החדש מתוצרת אפל.

 

למרות ההצלחה באוסטרליה סמסונג נחלה כמה כישלונות באירופה. בין היתר אסרו בתי המשפט של גרמניה והולנד על מכירה של כמה סמארטפונים מתוצרתה ושל הטאבלט גלקסי 10.1. בסמסונג מתכוונים להשיק במדינות אלה את המוצר בגרסה מעודכנת מעט, מה שיאפשר לעקוף את האיסור המשפטי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x