מכשירים

נחשף ב"כלכליסט": גוגל משיקה חיפוש קולי בעברית ובערבית

האפשרות תהיה זמינה באנדרואיד ובאייפון, וגוגל אספה יותר ממיליון ביטויים בשתי השפות. בכך עולה ל-29 מספר השפות והמבטאים שהחיפוש תומך בהם

יוסי גורביץ 08:5706.12.11

גוגל הודיעה אמש (ב') על הרחבת אפליקציית החיפוש הקולי שלה גם לעברית וערבית, כשהיא מציינת שמשתמשים במצרים, ירדן, כוויית, לבנון, קטאר, איחוד הנסיכויות וכמובן ישראל יוכלו מעתה להשתמש בשירות כדי לקבל תוצאות חיפוש במהירות.

 

בהודעה שפורסמה בבלוג הרשמי של גוגל מובייל אמרה החברה כי בכך עולה מספר השפות והמבטאים שהחיפוש הקולי שלה תומך בהם ל-29. במרץ חשף "כלכליסט" כי גוגל החלה לאסוף דגימות קול בעברית לקראת השקתם של שירותים קוליים.

 

אפליקציית החיפוש הקולי זמינה הן באנדרואיד (להורדה) והן באייפון (להורדה). משתמשי אנדרואיד צריכים לוודא שגרסת מערכת ההפעלה שלהם חדשה יותר מאנדרואיד 2.2, ומתבקשים לשים לב שהאפליקציה מבינה רק שפה אחת. במידת הצורך, הם צריכים לשנות את הגדרת השפה של המכשיר. משתמשי אייפון צריכים לבחור את השפה החדשה מתפריט השפות.

 

גוגל כתבה כי היא נתקלה במספר אתגרים יחודיים בעת יצירת האפליקציה, בעיקר כיצד לגרום לה להבין מילים שיש בהן ניקוד או מילים שמחוברות למילים אחרות (למשל התחילית "ו"), שעשויות לגרום לשינוי המילה.

 

החיפוש הקולי של גוגל בעברית ובערבית. מעל מיליון ביטויים החיפוש הקולי של גוגל בעברית ובערבית. מעל מיליון ביטויים צילום מסך: google

 

כדי להתגבר על הבעיה, גוגל אספה יותר ממיליון ביטויים בערבית ועברית, כשהיא נשענת על ההגיה של המילים כפי שהיא בחלקים המאוכלסים יותר של כל מדינה. היא אימנה את המערכת לזהות את הדיאלקטים הערביים של מצרים, המפרץ הפרסי והלבאנט. החברה ציינה עוד כי אחד היתרונות של המערכת מבוססת הענן שלה היא שהיא משתפרת ככל שיותר אנשים מדברים אליה.

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x